Sigorta

Sigorta


Çek sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için ÇekTürk online kolaylık sunuyor, hem de anadilinizde Türkçe olarak. Çekya sigorta sorularınız için bize her zaman ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com , +420775177364

1) PVZP Sağlık Sigortası (VZP Sigorta)

PVZP sigorta veya VZP sigorta olarak bilinen bu Çek sağlık sigortası,

Ağustos 2021’den itibaren, uzun dönem vizeler için (yani 90 günden fazla) sadece PVZP firmasından yapılan kapsamlı sağlık sigortasını kabul ediyor.  PVZP sigorta firmasından, Çek sigortanızı online satın alabilirsiniz: www.cekturk.com/tr/pvzp-saglik-sigortasi

  PVZP Medical Insurance Online
90 günden kısa kalışlar için Çek sağlık sigortanızı Maxima sigorta veya Uniqa sigorta da yaptırabilirsiniz:

2) Maxima Sağlık Sigortası

Eğer Çekya’da 90 günden az kalacaksanız, MAXIMA sigorta firmasından sigortanızı satın alabilirsiniz.

Maxima sigorta satın almak için tıklayın.

3) Uniqa Sağlık Sigortası 

Uniqa sigorta satın almak için tıklayın.


Çek Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Not: Çek sağlık sigortası fiyatları birçok kritere (yaş, kalınacak süre, kalınacak tarihler, öğrencilik durumu, firma vb.) göre değiştiğinden dolayı, en sağlıklısı formdan hesaplamanızı yaparak, sonrasında kolayca online ödeme yaparak almanız olacaktır:
  • Çekya’da 90 günden fazla kalacaksanız, kapsamlı sağlık sigortası (comprehensive health insurance) yaptırmanız istenir. Çekya’da uzun dönem kalacaksanız, en az 60.000 EUR teminatlı sigorta yaptırmanız istenir. Ve Ağustos 2021’den beri sadece PVZP sigorta firmasından yapılan sigortalar kabul edilir.
  • Sigorta formunu doldurup, online ödemenizi yapmanızdan hemen sonra sigorta poliçeniz mail adresinize Çekçe olarak ulaşır. Sigorta poliçesinin çıktısını alarak, konsolosluğa veya diğer resmi kurumlara götürmeniz yeterli olmaktadır.
  • Öğrenci iseniz formda ‘öğrenciyim’ seçmeyi ve öğrenci indiriminizi almayı unutmayın. (Bazı firmalarda belirli bir yaşa kadar indirim olduğunu unutmayın.)
—-

Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi, Çekçe çeviri, Çekya eğitim danışmanlığı, Prag yurt araştırması ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364