Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çek Cumhuriyeti Yabancılar İçin Sağlık Sigortası


Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası, Çekya’da ister öğrenci, ister turist veya iş adamı olun, Çek vizesi için gerekli olanların başında gelir. ÇekTürk, Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası sunmaktan mutululuk duyuyor. Çek sağlık sigortası sorularınız için: info@cekturk.com , +420775177364

Aşağıdaki firmalardan birini seçip tıklayarak, sağlık sigortanızı kolayca, ÇekTürk güvencemizle online satın alabilirsiniz:

  • MAXIMA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
  • UNIQA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
  • PVZP sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
logo_maxima_pojistovna_160 logo_pojistovna_uniqa_160_160 Logo PVZP 160 x 160 px
Maxima Sigorta Firmasından kapsamlı
veya acil durum sağlık sigortanızı
satın almak için tıklayınız.
Uniqa Sigorta Firması, Çek
Cumhuriyeti’nin en büyük sigorta
firmasıdır. Yalnızca istediğiniz ay
kadar sigorta yapabilirsiniz.
Türkçe form ile satın
almak için tıklayınız.
PVZP, VZP ČR’nin bir alt koludur.
Çok fazla sayıda hastane
ile anlaşması vardır.
Satın almak için tıklayın.
  • Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası online satın alma avantajı: Sağlık sigortanızı online olarak satın almanız, mağazadan satın almanıza kıyasla indirimlidir.
  • Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası öğrenci indirimi: Öğrenciler, satın alırken “öğrenci” seçmeyi unutmayınız ki öğrenci indiriminizi kaçırmayınız!
  • Çekya sağlık sigortası poliçeniz, Çekçe pdf dosyası olarak mail adresinize ulaşır.
  • Çek sağlık sigortası ile ilgili yazılarımızın tamamına ulaşmak için tıklayın.

     

İki çeşit sağlık sigortası vardır: Acil Durum ve Kapsamlı Sağlık Sigortası

1. Çek Cumhuriyeti Sağlık Sigortası : ACİL DURUM SAĞLIK SİGORTASI (90 günden az)

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalacaksanız Temel (Acil Durum)  Sağlık Sigortası yaptırmanız yeterli.

Acil durum sağlık sigortası, gerekli müdahalenin şart olduğu durumları ve  hastanede tedavi  hizmetlerini kapsar. Bu sigorta türü Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalmayı planlayanlar ve toplum sağlığı sistemine dahil olmayan bireyler için tavsiye edilir. Bu sigorta türü, bir kazanın sonucu ortaya çıkan masrafları  ya da ani rahatsızlıkları kapsadığı gibi  ayrıca kişinin kendi ülkesine geri dönüşüyle ilişkili masraflarını da içerir. 

2. Çek Cumhuriyeti Sağlık Sigortası : KAPSAMLI SAĞLIK SİGORTASI (90 günden fazla)

Eğer Çek Cumhuriyetinde uzun dönem (90 günden fazla) kalacaksanız, Kapsamlı Sağlık Sigortası  yaptırmalısınız.

Kapsamlı sağlık sigortası Çek Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalacak yabancıların  uzun dönem vize ya da uzun dönem oturum izni, vize uzatma veya ikamet almak isteyenler için vize başvurusunda sunulması gereken sigorta türüdür.  Aynı zamanda AB vatandaşı olmayan Erasmus öğrencileri de Kapsamlı Sağlık Sigortası çıkarmaları gerekmektedir.

Bu sağlık sigortası, halk sağlık sigortasına çok benzerdir. Bu sigorta türü önleyici ve dispanser sağlık korumasının yanında hamilelik ve doğumu da karşılamaktadır. Çek Cumhuriyeti’nde geçerliliği kabul edilmemiş bir kapsamlı sağlık sigortası olmadan uzun dönem vize (geçici ikamet)  yada ikamet elde etmek mümkün değil.
“Satın aldığım Çek sağlık sigortamın tarihlerini değiştirmeyle ilgili sorunum kısa sürede halledildi. Yardımlarınız için size, ÇekTürk’e çok teşekkür ederim.”

Necati Mert Mahmutoğlu, Ağustos 2017

“ÇekTürk’e sigorta şirketi önerileriniz ve destekleri için teşekkür ederim. Sayenizde her şeyi hızlıca hallettik.”

Mert Kırkağaç, Ağustos 2017:

Çek sigorta şirketinin bana gösterdiği kaza sigortası ile ilgili maddeyi okuluma gösterdiğimde kabul ettiler, bir sıkıntı çıkmadı. Yardımınız sayesinde sıkıntısız geçirdim bu süreci, tekrar teşekkür ederim.

Yağmur Özdoğan, Haziran 2019

“Çek sağlık sigortamı, sizin yönlendirmeniz sayesinde PVZP firmasından yaptırdım. Dediğiniz gibi, mail adresime yollanan sigorta poliçesinin Çekçe çıktısını almam yeterli oldu. Çekya sigorta satın alma işlemimi kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim.”

Kağan Bilgiç, Haziran 2019

Çek Cumhuriyeti’nde olduğumdan beri sağladığınız hizmetler ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Çekya’da her türlü çeviri ve sigorta işlerimde sizden destek aldım ve çok memnun kaldım.”

Elçin Tören, Ağustos 2020

Çek üniversitelerinde eğitim, Prag’da Çekçe ve İngilizce dil kursu, Çekçe çeviriler ve Çekya’da diploma denkliği hizmetlerimiz için tıklayın.

Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası satın almak ve sorularınız için iletişim:
info@cekturk.com
+420775177364