Çek Öğrenci Vizesi

Çek Öğrenci Vizesi


Çek öğrenci vizesi hakkında bize sıkça sorduğunuz soruların cevabı bu yazımızda. Çekya eğitim danışmanlığı sunan bir firma olarak, eğitim danışmanlık paketlerimizin içinde tabii ki Çek vizesi de yer alıyor.

     

Çek Cumhuriyeti vize istiyor mu? sorunuzun cevabı evet, hem kısa dönem (90 günden az) hem uzun dönem (90 günden fazla, öğrenci vizesi dahil) vize için vize istiyor. Uzun dönem vize için mutlaka kendini

Çekya öğrenci vizesi nasıl alınır?

Öncelikle Çek Konsolosluğu Ankara ‘dan mı yoksa Çek Konsolosluğu İstanbul ‘dan mı vize başvuru yapmanız gerektiğine bakmak gerekir. Bazı durumlarda ikamete göre iken, bazı durumlarda üniversitenizin yer aldığı şehre göre belirlenebilir. Sizin seçim yapma hakkınız yoktur, kurallara bağlıdır.

Çekya’da üniversiteden kabul almanızdan ve konaklamanızı ayarladıktan sonra, diğer Çek Cumhuriyeti vize evrakları hazırlığına geçiyoruz. Her bir evrağın nereden ne şekilde çevrilmesi, nereden Apostille ettirilmesi ve noter onayı alınması gerektiğini iletiyoruz. İstanbul ve Ankara arasında farklar olduğu için, detaylar için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com

Randevu tarihini de kendiniz seçemiyorusunuz, onların verdiği tarih ve saatte orada bulunmalısınız, mutlaka öğrenci olarak kendiniz bulunmalısınız. (18 yaş altındaysanız yine detaylar için bize ulaşabilirsiniz.)

Çek vizesinin çıkması bazı durumlarda 90 güne kadar sürebilmektedir ve bazen vize mülakatı yapılabilmektedir. Mülakat süreci için de destek vermekteyiz.

Çek vizesi ekşi sözlük yorumları için tıklayın.

Çek Cumhuriyeti vize ücreti, Çek öğrenci vizesi için bulunmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesi ile ilgili YouTube videomuz ise aşağıda:

Çekya’da eğitim, konaklama, sigorta , çeviri , Çek vizesi gibi tüm konularda bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364