USE-IT TÜRKİYE SUNUMU, SABINA TUČKOVÁ.

USE-IT TÜRKİYE SUNUMU, SABINA TUČKOVÁ.


Dün, yani 4 Haziran 2015 akşamı saat 18:30’da, ČeskoTurecko ekip üyemiz çok sevgili Sabina Tučkova’nın Türkiye ile ilgili sunumu, USE-IT Information Centre’da yer aldı.

Sabka_Türkiye_Sunum3

Temel olarak Çekler’in Türkiye’ye karşı olan ön yargılarını kırma ve güzel bir tanıtım yapma amacı taşıyan bu sunum, sevgili Sabina’nın Türkiye “maceralarını” içermekteydi. Eğitim amacı ile Erasmus öğrencisi olarak İstanbul / Türkiye’de bulunan Sabina’nın kişisel maceraları ve kendi bakış açısı ile birlikte, umuyoruz ki Çekler’in (var ise) ön yargıları kırılmış ve güzel ülkemizi gezmeye, okumaya teşvik edilmişlerdir.

Sabka_Türkiye_Sunum

Sunumdan öğrendiğimiz kadarı ile, Sabina’nın Türkiye ile ilgili en çok şaşırdığı nokta Türk mutfağının yalnızca kebap ile sınırlı olmayıp, tahmininden de çok çeşitli olması ve Türkler için yemek yemenin daha çok bir ritüel olmasıymış. Örneğin Çek ve Türk kahvaltısını kıyasladığında, Çekler’in ekmek-tereyağı-kahve üçlüsü karşısında Türk kahvaltı sofrasının binbir çeşit yemekle donatılması onu oldukça şaşırtmış.

Sabka_Türkiye_Sunum

Sevgili Sabka’nın ekibimizde yer almasından ötürü çok mutlu olup, kendisinin bu “elçi” görevi görmesinden dolayı ise gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Bu kadar güzel bir ekip herkese nasip olmaz. İşte ÇekTürk / ČeskoTurecko da zaten tam da bu sebeple tahminimizden çok daha hızlı ve emin adımlarla büyüyor, sayenizde!