ČeskoTurecko TÜRKİYE SUNUMU 13/5/2016: FOR INDUSTRY FUARI

ČeskoTurecko TÜRKİYE SUNUMU 13/5/2016: FOR INDUSTRY FUARI


ČeskoTurecko TÜRKİYE SUNUMU 13/5/2016: FOR INDUSTRY FUARI: Prag’ın en büyük fuar alanı PVA EXPO Letnany‘de, geçtiğimiz hafta 10 ve 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşen FOR INDUSTRY fuarı bir çok Çek ve yabancı firmayı hem katılımcı hem ziyaretçi olarak ağırladı. Fuarın son günü olan 13 Mayıs Cuma günü ise ČeskoTurecko / ÇekTürk kurucu ortağımız Mgr. Milan Hnátek. Ph.D “Türkiye’nin Potansiyel İş Ortağı Olarak Tanıtımı ve Lokal Markette Başarının Şartları” sunumunu başarılı bir şekilde gerçekleşti.

prezentace_turecko_veletrh_005

Akşamüstü saatlerinde gerçekleşmiş olmasına rağmen, katılımcı Çek firma sayısı oldukça çoktu. Tahmin edileceği üzere, zaten Türkiye ile iş yapmakta olan veya ticaret yapmayı, Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen Çek firmaları katılım gösterdi. Milan Hnátek ise sunumunda, sıkıcı rakamlar ve istatistiklerden çok, kendi deneyimlerini, bir Çek gözünden Türk pazarını ve İstanbul Czech Trade’den edindiği Türkiye iş dünyası bilgilerini Çek firmalara anlattı. Türkiye sunumumuza Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen sigorta firması UNIQA, İstanbul Czech Trade ve ayrıca enerji sektörlerinden çeşitli firmalar katıldı.

prezentace_turecko_veletrh_002

Milan Hnátek Türkiye’yi ilk kez 2009’da ziyaret edip, önce İstanbul Sabancı Üniversitesi‘nde bir aylık bir Türkçe kurs alıp, bir sene boyunca Eskişehir’de hem eğitim gördü, hem de Türkçe kursları aldı. Sonrasında yine İstanbul Kültür Üniversitesi‘nde dil kurslarına devam etti. Aynı zamanda Türkiye’yi Artvin, Diyarbakır, Mersin, Adana, Ankara, İzmir ve bir çok şehir dahil olmak üzere dört bir yanını ziyaret etti. Suriye – İran – Irak – Gürcistan gibi komşu ülkelerimizi de ihmal etmedi! Ancak bu esnada yalnızca İstanbul’a aşık oldu ve İstanbul Czech Trade‘deki görevi için tekrar Türkiye’ye 2011 yılında dönüş yaptı. Sonrasında bu güzel tecrübelerini ve bilgilerini, 2013’te kurmuş olduğumuz ve her geçen gün büyümekte olan ČeskoTurecko projemize taşıdı.

prezentace_turecko_veletrh_0066

Sunumunda Türkiye’de pazar araştırması, distribütör ve bayilik bulunması, resmi çeviriler ve işlemler, muhasebe, hukuk konularında da Türkiye’de verdiğimiz hizmetlerden, referanslarımızdan da bahsetti. Türk firmalarımızı en güzel şekilde tanıttı, anlattı ve Türkiye’deki potansiyeli en güzel şekilde Çek firmalara anlatmış oldu. Ayrıca Türkiye’de iş toplantıları, Türk pazarına girişin ve başarının koşullarından detaylıca bahsetti. Bu konuda sıkça gelen sorulara da detaylıca cevap verdi.

prezentace_turecko_veletrh_003

ÇekTürk’ü zaten takip ediyor ve biliyorsunuz, peki ya ČeskoTurecko neler yapıyor?

Çek firmalara Türkiye pazarına girmelerinde her türlü destek – yardım – hizmeti sağlıyor. Ticaret, lojistik, hukuk, muhasebe, çeviriler, pazar araştırmaları ve partner bulunmasında ve danışmanlık alanında sayısız kapsamlı hizmet veriyor. ČeskoTurecko Türkiye’de vermekte olduğumuz kapsamlı hizmetlerimizi görüntülemek için tıklayınız. Çekçe ve İngilizce iletişim için: info@ceskoturecko.cz

CeskoTurecko_Sluzby_Turecko_Business_Obchod

Başka bir ČeskoTurecko / ÇekTürk iş etkinliğinde görüşmek ve Çek-Türk iş ilişkilerinin optimum seviyeye taşımak dileğimizle. Güzel ve başarılı iş haftaları dileriz.