Survivor Nisa Çekçe Konuşuyor

Survivor Nisa Çekçe Konuşuyor


Her ne kadar Survivor programını takip etmiyor olsam da, bize son zamanlarda bu konuyla ilgili çok soru geldi ve web sitemizde sayısız kez ‘Survivor Nisa Çekçe konuşuyor’ konusu arandı. Dolayısıyla, özellikle TV 8 kanalında yayınlanan Survivor izleyicileri için, Çekçe konusu ilgi çekmeye başladı. Biz de Survivor Çekçe kısımlarına öncelik vererek, bunları bir yazıda derlemeye karar verdik.

Öncelikle Prag’da Nisa ile Çekçe röportaj videomuzu izlemek isterseniz aşağıda:

Survivor Nisa Kimdir Nerelidir?

2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da doğdu. Dolayısıyla Survivor Nisa kaç yaşında sorusunun cevabı: 22. Survivor Nisa boyu kaç sorusunun cevabı ise: 1.70.

Spor hayatı ise, daha küçücükken üç yaşındayken yüzme ile başladı. Henüz altı yaşındayken Çekya’nın en iyi takımı için yüzmeye başladı. Sonrasında profesyonel kayak yapmaya devam etti ancak oturduğu yere uzak olmasından dolayı, profesyonel kayağı bırakmak durumunda kaldı.

Henüz sekiz yaşında profesyonel olarak tenis oynamaya başladı. Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl boyunca bizi temsil etti. On beş yaşında yüzme hocası oldu.

Sonrasında voleybola başladı ve takımın en küçüğü olarak kendini gösterdi. 2018 yılında ise Çekya’da U20 kategorisinde ikinci oldu.

2018 yılında ise mimarlık eğitimi almaya başlayan Nisa Bölükbaşı, voleybolu da böylece bıraktı. Ancak hayatında hobi olarak yine spora devam ediyor. Kışın snowboard ve buz pateni, yazın ise daha çok bisiklet ve paten ile.
Survivor Nisa Çekçe Konuşuyor. Peki Neden?

1998 yılında Çekya’da doğan Survivor Nisa, Çekçe diline doğal olarak hakim ve özellikle yarışmada sinirlendiği zamanlarda Çekçe diline başvuruyor.

Hatta yakın zamanda, Survivor programında Nisa Çekçe konuşmaları, hatta ‘Çekçe küfürlü sözleri’ ile gündeme oturdu denebilir. Bununla ilgili, Survivor Türkiye’nin Youtube hesabından videoyu izlemek için tıklayın. Her ne kadar Survivor yarışmasını takip etmiyor olsam da, Nisa’nın yarışmaya katılacağından sosyal medya sayesinde haberim olmuştu.

Bizim ČeskoTurecko / ÇeKTürk YouTube kanalımızda yer alan, Çekçe ve zorlukları Youtube videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz:

En son çektiğimiz, Çekçe sessiz harfler içeren en zor kelimeleri telaffuz ettiğimiz videomuz ise aşağıda:

Survivor Nisa’nın en sevdiği yemek olan Çek yemeği Rajska videomuz ise aşağıda:

Rajska videomuzun perde arkası, kesilen sahneler ve daha fazlası:

ÇekTürk’ü sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz: FacebookInstagramTwitter – Youtube 

Çekçe ile ilgili blog yazılarımızın tamamı için tıklayın.
Çekçe kurs, Çekçe özel dersler, Çekçe çeviriler, Prag Çekçe hazırlık eğitimi ve daha fazlası için iletişim:
info@cekturk.com
+420775177364