İstanbullu Gelin Dizisi Prag’da – 2

İstanbullu Gelin Dizisi Prag’da – 2


İstanbullu Gelin Prag’da! Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz’in paylaştığı, yapımcılığını 03 Medya’nın üstlendiği Star TV’nin sevilen dizilerinden olan İstanbullu Gelin 2.sezonun ilk bölümü için Prag’da izleyici karşısına geçti. İstanbullu Gelin dizisi yeni sezonun ilk bölüm çekimleri için Aslı Enver, Özcan Deniz başta olmak üzere, ekibin bir kısmı 10 günlüğüne Prag’daydı! Prag’da çekilen İstanbullu Gelin 17. bölümü izlemek için tıklayınız. Siz de Prag gezisi yapmayı planlıyorsanız, turizm istek ve ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com

İstanbullu-gelin-nerede-cekildi-yeni-sezonda-prag-charles-koprusu-istanbullu-gelin-cek-turk

ÇekTürk olarak, biz de 22 Eylül Cuma günü bu güzel haberi duyurmuştuk ve sizler de akşam ekran başında yerlerinizi almıştınız. Prag’da çekilen İstanbullu Gelin dizisi ile ilgili sorularınıza cevap verdiğimiz İstanbullu Gelin Dizisi Prag’da 1. blog postumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz! Prag’da çekilen İstanbullu Gelin 17. bölümü izlemek için tıklayınız.
prag-istanbullu-gelin-cek-turk-dizi

Merak edenler için, İstanbullu Gelin ile ilgili daha detaylı bilgi vermemiz gerekirse, annesiz ve babasız büyümek zorunda kalan Süreyya(Aslı Enver), genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Konservatuar mezunu olan Süreyya, hayatını reklam seslendirerek ve vokal yaparak kazanmaktadır. Hayattaki tek akrabası teyzesi Senem ile birlikte yaşayan Süreyya’nın mütevazi yaşamı, beklenmedik bir anda karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a (Özcan Deniz) aşık olması ile sonsuza kadar değişir.

Bursa’nın tanınmış ve köklü ailelerinden Boran’ın ailesi içinse bu aşkı kabullenmek hiç de kolay olmayacaktır. Kocasının ölümüyle 4 oğluyla kalan Esma Sultan’ın en gözde oğlu Faruk için bambaşka hayalleri vardır. Kendine ve köklerine uygun gelin adayını çoktan seçmiştir.

prag-asli-enver-ozcan-deniz-istanbullu-gelin-cekim-kamera-arkasi

Tüm bu gelişmelerden habersiz olan Süreyya ile Faruk ise Bursa’daki aile konağına evlilik haberini vermek üzere gelirler. Ancak bu durum konağın çatısı altına giren herkesin tek hakimi olmak isteyen Esma Sultan için büyük bir şoktur. Faruk’a olan aşkından güç alan Süreyya, kolay pes etmez, kayınvalidesinin zamanla kendisine alışacağına ve kalbini yumuşatacağına inanmak ister. Ancak Esma Hanım’ın onu kabullenmeye hiç mi hiç niyeti yoktur. Olaylar geliştikçe neredeyse dört yüz yıldır bütün haşmetiyle ayakta duran konak temellerinden sarsılacak, bütün aile bundan nasibini alacaktır.

istanbullu-gelin-ekip-prag-dizi-asli-enver-ozcan-deniz

Aşağıda, Prag sahnelerine de yer verilen İstanbullu Gelin 2. sezon 1. bölüm 2. fragmanını görebilirsiniz:

Avrupa’nın tarih kokan ve romantik şehirlerinden olan Prag’da yapılan çekimlerin, Eski Şehir Meydanı (Staroměstské náměstí), Kampa Parkı, Wenceslas Meydanı (Václavské náměstí), Altın Yol (Zlatá ulička), Astronomik Saat Kulesi (Orloj), Charles Köprüsü (Karlův most) ve Havelská Pazarı (Havelská tržnice) gibi turistik mekanlarda gerçekleştiğinden bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Şimdi ise kaldığımız yerden devam ediyoruz! İstanbullu Gelin Prag’da ile ilgili ilk yazımızı görüntülemek için tıklayınız.

as

Charles Köprüsü daha bilinen ismiyle Karlův most, Prag’da yer alan en önemli ve en turistik yerlerden bir diğeridir. Yapımı 1402 yılında tamamlanan, üzerinde 30 tane çeşitli konuları ve kişileri simgeleyen heykeller yer almaktadır. Yapıldığı dönemde şehirdeki tek köprüdür. Bu 30 heykelden en ünlüsü Aziz John Nepomuk Heykeli olup, bu heykellerin içerisinde Osmanlı askeri sembolize edildiği bir heykel yer almaktadır. Faruk’un (Özcan Deniz) yürüyerek Süreyya’yı(Aslı Enver) aradığı bu yer tam da bu köprüdür! Charles Köprüsü’ne ulaşmanın ise birçok yolu var! Bazılarından bahsetmek gerekirse, 15 numaralı tramvay, 194-207 numaralı otobüs veya metro ile yeşil metro hattındaki Malostranské náměstí durağında inip 6 dakika yürüdükten sonra bu eşsiz tarihi köprüde Vlatava nehri ile karşılaşacak ve geçmişe yolculuk yapıyor gibi hissedeceksiniz! Prag’da yer alan diğer Türk esintileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız!

istanbullu-gelin-ozcan-deniz-asli-enver-prag

Kampa Parkı bilinen diğer ismiyle Kampa Adası, Charles Köprüsü’nü farklı bir pencereden görmek isteyenler için nehrin kenarında yer alan yemyeşil bir yer. Aslında ayrı bir adacık gibi olsa da, yürüyerek ulaşabileceğiniz, şehrin herhangi bir araç gerektirmeyen bir noktasında yer alıyor. Kampa Parkı, yemyeşil olmasının yanında nefes aldığınızı hissettiren ve nehrin kenarında yürürken Charles Köprüsü’nü uzaktan izlemenize olanak veren mükemmel bir atmosfere sahip! Hem nehrin karşısından şehrin karşı yakasını fotoğraflamak, hem çimlerde vakit geçirmek için mükemmel bir konuma sahip! Ayrıca bir modern sanat müzesi olan Kampa Müzesi de burada yer alıyor. Dizide Süreyya’nın(Aslı Enver) bisikletini bir kenara bırakarak, hüzünlenerek uzaklara baktığı yer tam olarakta bu adanın içerisinde yer alıyor! Kampa Parkı’na ulaşmak ise çok kolay! 15 numaralı tramvay ile, Hellichova durağında inip 4 dakika yürüme mesafesindeki bu parka kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyoruz! Prag’da görülmesi gereken diğer tarihi ve turistik yerler hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız!

istanbullu-gelin-ozcan-deniz-prag-asli-enver-dizi-nerede-cekildi-yeni-sezon-charles-koprusu

Altın Yol (Zlatá ulička), Dünya’nın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi’nin en popüler ve turistik olan bölümlerinden biridir. İsmini, geçmişte burada yer alan kuyumculardan almıştır. Kale duvarının iç kısmında yer alan yolda, renkli renkli birçok küçük ev bulunmaktadır. Günümüzde bu evlerin çoğunda küçük hediyelik eşya ve kitap dükkanları yer alıyor. Birkaçında ise evlerin günlük kullanımdaki halleri olduğu gibi sergilenmekte, birçoğu da müzeye dönüştürülmüş haldedir. Altın Yol’da görülmesi gereken bir diğer yer ise 22 kapı numarasına sahip mavi boyalı ev. Franz Kafka‘nın 1916 – 1917 yılları arasında gelip, kız kardeşi Ottla ile kaldığı ve yazılarına devam ettiği ev de bu sokakta yer almaktadır. Altın Yol’a (Zlatá ulička) ulaşmak için ise metro, tramvay veya otobüs kullanabilirsiniz. 15 numaralı tramvay veya metro ile yeşil metro hattındaki Malostranská náměstí durağında inip 10 dakikalık bir yürüyüş sonrası, kendinizi bu tarihi ve rengarenk sokakta çok farklı hissedeceksiniz! Birçok mağazanın da yer aldığı bu meydanda sevdiklerinize hediye almak için oldukça güzel seçeneklerle karşılaşabilirsiniz! Prag’dan sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşya ve daha birçok şey için tıklayınız!

asli-enver-prag-istanbullu-gelin-yeni-sezon-ozcan-deniz

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag oldukça tarihi ve romantik atmosferiyle dizi ve filmlerde genellikle tercih edilmektedir. Siz de bu büyüleyici manzara ve tarih kokan romantik şehir Prag’ı ziyaret etmek ister misiniz?

Çekya gezi / turizm hizmetlerimiz ve sorularınız için iletişim:
info@cekturk.com.tr
+420775177364

Çekya’da İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz:

tekne turu cekturk turkce rehber cekturk orta cag gecesi cekturk transfer cekturk  bira bisikleti cekturk bira spa cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583  bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk  pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images