Türk Çiftçiler Çek Büyükbaş Hayvan Talep Ediyor

Türk Çiftçiler Çek Büyükbaş Hayvan Talep Ediyor


Çek Cumhuriyetindeki Türk çiftçiler çok sayıda büyükbaş hayvan talep ediyor ve iyi bir ödemek yapmak için de istekliler. Çek büyükbaşlarının ihracatı, ulaşım ücretlerine rağmen buna değiyor. Amacı Çek ve Türk iş adamları arasındaki ilişkileri güçlendirmek olan ÇekTürk, Çek sığırı ve mandalarına daha önce hiç görülmemiş bir ilgiyi kaydetti. İstekleriniz için bize ulaşın: info@cekturk.com
 Türk çiftçiler daha çok yaşayan hayvanlar ve embriyodaki yavrulara ilgi gösteriyor.

Çek Büyükbaş Hayvanlarına Türkiye’den Yoğun Talep 

Buna bir örnek olarak Türkiye’nin kuzeyinde kalan Tokat Tarım Kooperatifinin özellikle Çek Türk büyükbaşa talebini gösterebiliriz. Şu an için kooperatifin 620 üyesi bulunmakta ve yıllık ciroları yaklaşık 33 milyonu bulmaktadır. Kooperatifin ana amacı süt ve süt ürünleri üretmektir.

İlgilenilen Çek boğa ve manda ırkları şunlardır:
-250 tane yeni doğmuş Simmental Fleckvieh ırkından manda, damızlık ve süt için.
-250 tane 6-13 aylık Simmental Fleckvieh mandası,  damızlık ve süt için.
-Genç Angus ırkı boğalar ve onların aşağıdaki türlerden melezler 12 aylık ve maksimum 300 kilogram olmalıdır.

Turečtí farmáři poptávají české plemenné býky a jalovice

a)Angus
b)Limuzin
c)Şarole
d)Herefor
e)Simental
f) Blonde d’Aquitaine ırklarıdır.

Çek Cumhuriyeti için Çek büyükbaş piyasası çok kazançlı ve canlı oldu çünkü hayvan ihracatı neredeyse yılda sıfırdan 780 milyon metre krondan sıçradı. 2015 yılındaysa Türkiye’ye 43.000’den fazla canlı büyükbaş hayvan ihracat edildi. Türkiye 78 milyona yakın vatandaşıyla Müslüman bir ülkedir ve geleneksel olarak domuz eti yemezler bu yüzdende dana eti talebi çoktur.

ÇekTürk Çek-Türk ticaretine yardımcı oluyor

ÇekTürk Çek ve Türk şirketlerin güvendiği bir partnerdir. En büyük topluluk olan ÇekTürk, Çek ve Türkleri birleştirmektedir. Profesyonel hizmetlerin avantajları, Türk ticareti ve kültürü, Türkçe iletişim ve kişisel temaslar için hem Türkiye hem de Çek Cumhuriyetine mükemmel bir bilgi olmaktadır.
Çekya ticaret ilanlarımızın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Eğer Türkiye’den Çek büyükbaş hayvanlarına olan talep ile ilgileniyorsanız en iyi teklif için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
info@cekturk.com