Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2014

Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2014


Dün , 30 Ekim 2014 Perşembe akşamı Prag 8’de bulunan Hilton Hotel’de, Çek Cumhuriyeti’ndeki T.C. Konsolosluğu‘muzun düzenlediği Cumhuriyet Resepsiyonumuz saat 18:00 – 20:00 arasında gerçekleşti. Yaklaşık 700 kişinin katıldığı tahmin edilen etkinlikte, Türkler’e yakışır bir şekilde etkinliğin karşılama komitesi olarak Sayın Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı, ticari ve askeri ateşelerimiz ve eşleri, hep birlikte çok nazik bir karşılama yaptılar. İstiklal Marşımız, sonrasında Çek Milli Marşı ve açılış konuşması sonrasında içki içilip yemek yenildi. Biz ÇekTürk / ČeskoTurecko olarak, davet edilmekten büyük bir onur duyduk, aynı zamanda ise keyif aldık.

ResepsiyonResepsiyon2

Bir çoğunuzun katılma şansı bulduğu ve bildiği üzere, resepsiyon esnasında tabi ki bir çok profesyonel fotoğraf da çekildi. Herkesin merakla beklediği fotoğraflar, burada yayınlanacak: fotografci.cz

Cumhuriyet Bayramımız tekrar ve tekrar kutlu olsun, her geçen sene geriye değil, Atatürk’ümüzün bizlere emanet ettiğimden daha da öteye gitmek dileğimizle.

Prag T.C. Büyükelçilik iletişim bilgileri için tıklayın.