Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Diploma ve Sertifika Denkliği


1. Diploma İçin Çek Cumhuriyeti’nde Denklik (Nostrifikasyon)

Çek Cumhuriyeti diploma denkliği, Türkiye’den alınan ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının, Çek Cumhuriyeti’ndeki kurumlarca verilen ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarına eşdeğer olduğunun tespit edilmesi demektir. Çekçe ”nostrifikace , İngilizce “accreditation” veya “equivalance” olarak tanımlanır. Bu belge, Türkiye’den talep edilen diplomanın Çek Cumhuriyeti’nde de tanındığını gösterir.

  • Diploma denklik ile ilgil yazımıza ulaşmak için tıklayın.
  • Diploma denklik hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşın: info@cekturk.com
Neden Çek Cumhuriyeti’nde diploma denkliği almalısınız ?

Çek Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki okullardan alınmış diplomayı tanımaya yönelik anlaşması gereği,  gerekli kurum Çek Cumhuriyeti’ndeki yabancı okulun eşdeğerliliğini tanıyan bir belge yayınlar. Bu esnada Türkiye’deki diplomanızın orijinali veya resmen onaylanmış bir kopyası, ayrıntılı eğitim bilgileri, görmüş olduğunuz derslerin içeriği, vekaletname ( 18 yaşından küçük olunması durumunda ), idari masraflar için ödeme belgesi, Çek Cumhuriyeti’ndeki adresiniz, gibi birçok ayrıntılı bilgiyi sunmanız istenecektir. 

Çek üniversiteleri İngilizce eğitim için tıklayınız. 2. Sertifika İçin Çek Cumhuriyeti’nde Denklik (Nostrifikasyon)

Sertifika bir kurs veya seminere  katılıp bitirildikten sonra verilen bir  belgedir. Çek Cumhuriyeti’nde sertifikanız sayesinde alanınızda uzmanlaşabilirsiniz. Ayrıca bu sertifikanın Türkiye’den alınan sertifika, kurs bitirme belgesi, yetki belgesi gibi belgelere denkliği vardır, yani bu belgelerin yerine geçer. Örneğin bir yoga,masör,aşçılık sertifikanız varsa veya doktorsanız ve Çek Cumhuriyeti’nde alanınızda uzmanlaşmak, kariyer yapmak istiyorsanız bu denkliğe ihtiyacınız vardır. Sertifika denkliği için gereken bir başvuru süreci ve tamamlanması gereken belgeler vardır. İstenilen belgeler sektörden sektöre çeşitlilik göstermektedir.

diplomasi-denkligi-cekturk-sertifika-denkligi     cek_cumhuriyeti_diploma_denkligi_egitim

Çek Cumhuriyeti’nde diploma ve sertifika denkliği hakkında daha fazla bilgi için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775177364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

universite university cekturk konaklama cekturk dil kursu cekturk sigorta insurance cekturk ceviri translate cekturk Lise highschool cekturk