ÇEKTÜRK KÜTÜPHANE AÇILIŞIMIZ, 10 ŞUBAT 19:00

ÇEKTÜRK KÜTÜPHANE AÇILIŞIMIZ, 10 ŞUBAT 19:00


Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir. (Scilus)

Biz de bu değerli sözden yola çıkarak, Çek – Türk kütüphanemizi büyük bir mutlulukla açmış bulunuyoruz. Ancak kütüphanemiz kesinlikle ČeskoTurecko / ÇekTürk topluluğumuz ile sınırlı kalmayıp, faydalanmak isteyen herkese açıktır. Çek Teknik Üniversitesi – InovaJET business incubatoründe yer almakta olan kütüphanemizin adresi Opletalova 929/22, Prag 1’dir. Çok sevgili Caner Memiş‘in bizlere devrettiği kitaplar sayesinde, şu anda özellikle Türkçe kitaplarımız ağırlıktadır. Ekip olarak, kendisine bir kez daha buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

cekturk_kutuphane_prag

Ancak kütüphanemiz sadece Türkçe eserler ile sınırlı kalmamalı diye düşünerek, İngilizce ve Çekçe eserler de eklemeyi istiyoruz. Bize kitap bağışında bulunmak isterseniz, Türkçe – Çekçe – İngilizce veya diğer dillerde okuduğunuz kitaplarınızı ofisimizi ziyaret ederek bağışlayabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki Salı 10 Şubat akşamı Cafe Decada’da 19:00’da gerçekleşecek olan kütüphane açılışı ve buluşma etkinliğimize sizleri davet ediyor, yanınızda eski ve bizlerle paylaşmak istediğiniz kitaplarınızı getirmenizi bekliyoruz. Etkinlik detaylarımız için tıklayınız.

CekTurk_kutuphane

Tamamen güven üzerine dayalı kütüphanemizden dilediğinizde ödünç kitap alıp, bitirdiğinizde tekrar yerine koyabilirsiniz ki herkes daha çok kitaptan faydalansın. Her gününüzün yepyeni kitaplar ve bilgiler ışığında geçmesini yürekten dileriz, iyi okumalar!