Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Karlovy Vary’de Uluslarararası Lise


Bu uluslararası lise, Çek Cumhuriyeti’nde Karlovy Vary’de bulunan yatılı bir lisedir.

Misyonu, öğrencilerin her alanda profesyonel ve uluslararası bir şekilde gelişmesine yardımcı olmaktır!

cekturk-carlsbad-international-boarding-school-europe-czechia-czech-republic    cekturk-carlsbad-  cis-cekturk-course

Karlovy Vary’de bulunan bu uluslararası lise, geleceğe daha olumlu katkı yapabilecek öğrenciler için sağlıklı, güvenli, sevecen ve işbirlikçi bir yöntem sunmakta ve öğrencilerini küresel dünyaya hazırlamaktadır. Öğrenciler burada küçük gruplar halinde çalışıp, teknolojiyi aktif kullanırlar ve okul öğrencileri için oldukça titiz bir müfredat hazırlarlar. Onlara düşünmeyi, tartışmayı, soruşturmayı ve sorgulamayı öğretir. En önemlisi öğrencilerin birden fazla dili öğrenip farklı bir bakış açısını değerlendirebilmesini sağlar. Küçük bir lise olduğu için burada herkes birbirini tanımaktadır.

Eğitim Sistemi

Bu uluslararası lise öğrencilerini Uluslararası  Baccalaureate Diploma Programı’na (IB DP)  hazırlamaktadır.

Burada dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ağırlanmaktadır. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler için Pre-Diploma 1. ve 2. yıllar da IB DP için İngilizce dil becerilerini hazırlamak üzere tasarlanmıştır.

Pre-Diploma( Diploma Öncesi ) Dersler 

6 ana başlık altında sınıflandırılır :

İngiliz Dili ve Edebiyatı: Öğrenciler, çeşitli kurgu ve kurgu dışı seçenekler de dahil olmak üzere İngilizce okuyup yazacaklar.

Dil Edinimi: İngilizce ana dili iletişim dili olmasına rağmen, öğrencilerin bir dilden fazla dilde iletişim kurma becerilerini geliştirir: Almanca, İspanyolca ve Çek

Entegre Beşeri Bilimler: Tarih, Coğrafya, İşletme ve Ekonomi, Karşılaştırmalı Din, Vatandaşlık ve Hükümet içerir

Entegre Bilimler: Fizik, Kimya, Biyoloji ve Dünya ve Uzay Bilimi derslerini kapsar.

Entegre Matematik: Sayılar Teorisi, Cebir, Fonksiyonlar, Geometri, İstatistik ve Olasılık içerir.

Görsel Sanatlar: Kağıt, tekstil, tel ve diğer doğal malzemeleri kullanarak çizim, boyama, kolaj, grafik ve zanaat ve tasarım içerir.

Karlovy Vary’de Uluslararası Lise – Başvuru Süreci

Bu uluslararası liseye başvuru süreci 5 aşamadan oluşmaktadır.

  1. Online başvuru
  2. Ek bilgi sağlama: tüm lise yıllarını kapsayan, güncel ve önceki okul dönemlerinin transkripti ve İngilizce ve Matematik öğretmenlerinin görüşleri
  3. Online İngilizce testi (anadili İngilizce olmayan öğrenciler için)
  4. 200 Euro başvuru ücreti ücreti ödenmesi
  5. Son aşama olarak ise Skype üzerinden veya yüz yüze gerçekleştirilen mülakat

Öğrenim Ücreti

Bu uluslararası lise öğrencilere yatılı hizmet sağladığı için ücretler öğrencilerin bu hizmetten yararlanıp yararlanmamasına göre farklılık göstermektedir.

Senelik ücretler:

  • Günlük Öğrenci: Konaklama hizmetinden yararlanmayıp, öğle yemeği dahil 08:00-17:00 arası yer alan tüm ders ve aktivitelere katılan öğrencileri ifade eder. Bu öğrenciler için ücret 18,588 Euro/ 474,000 CZK’dır.
  • Genişletilmiş Günlük Öğrenci: Konaklama hizmeti hariç kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, çalışma alanı ve haftasonu gezileri dahil okulun diğer tüm hizmetlerinden yararlanan öğrencileri ifade eder. Bu öğrenciler için ücret 22,784 Euro/ 581,000 CZK’dır.
  • 5 Günlük Yatılı Öğrenciler: Karlovy Vary şehrine yakında yaşayıp haftaiçi yatılı kalan ve haftasonlarını kendi evinde geçiren öğrencileri ifade eder. Bu öğrenciler için ücret 29,176 Euro/ 744,000 CZK’dır.
  • Tam Zamanlı Yatılı Öğrenciler: Bu öğrenciler konaklama, 24 saat gözetim, haftasonu gezileri gibi tüm hizmetleri kapsayan tam zamanlı yatılı öğrenci programına dahildir. Bu programın ücreti ücret 34,510 Euro/ 880,000 CZK’dır.

Öğrenci ailelerinin eğitim süresi boyunca 529 Euro / 13,500 CZK depozito ücretini banka hesaplarında bulundurmaları ve bakiyelerinin bu değerin altına düşmediğinden emin olmaları gerekmektedir. Depozito öğrencinin okul malına zarar verme ihtimaline karşı alınmaktadır. Herhangi bir zarar verilmemesi durumunda öğrenci okuldan ayrıldığında aileye geri ödenir.

 

The Uluslararası Baccalaureate Diploma Program

cekturk-cis-int-baccalaureate

BDP, Uluslararası Bacclaureate Diploma Programı sunmaktadır. Üniversiteler için 16-19 yaş arası öğrencileri zorlu ve dengeli bir eğitim ile akademik açıdan hazırlar. Bu diplomayı kazananlar, üniversiteye giriş için dünyanın her yerinde en çok kabul gören diplomalardan birini alırlar.

Fiyat

Yatılı €32,500, Normal €21,500
Burs kazanma : var

Karlovy Vary’de bulunan Uluslararası Lisede Haftasonları

Lisenin hafta sonu için birçok farklı etkinliği var:  Örümcek adam gibi duvara tırmanma, rafting, tenis dersi, ya da güneşin altında çimlerin üzerinde uzanıp yeni arkadaşlarınızla sohbet etmek. Okul tüm bunları çok önemsiyor çünkü en önemli şeylerden birinin toplumsal yaşam olduğunu düşünüyor.

cekturk-carlsbad-camp  CIS-cekturk-library  cekturk-cis-int-free-time

Spor Programları : Golf, tenis, futbol, voleybol ve daha fazlası

  • cekturk-cis-football-sport   sport-cis-int-cekturk-voleybol cekturk-carlsbad-int-

Kültürel Geziler

Her yıl öğrenciler farklı kültür gezilerine katılırlar. Bu şekilde, faklı kültürleri ve hayatları yakından tanıyıp öğrenebilirler. Ayrıca seçtikleri bir konuda öğrenimlerini genişletmek için akademik olarak odaklanabilirler:

Londra, edebiyat, tiyatro ve İngilizce için.
Paris, Bilim ve Fransızca için
Barcelona, Sanat ve İspanyolca için .
Atina, Matematik için

cis-cekturk-event-trip cekturk-cis-trip cekturk-prag-cis-lise-egitim

-Kamp Etkinlikleri

İngilizce, tenis, golf, film kampları gibi…

cekturk-cis-camp  cekturk-cis-free-time  Carlsbad-International-School-cekturk-tennis

Çek Cumhuriyeti’nde lise eğitimi hakkında destek için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

universite university cekturk sigorta insurance cekturk konaklama cekturk cek vize vizum visa cekturk ceviri translate cekturk dil kursu cekturk diploma denkligi cekturk