Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Vize İle Çek Cumhuriyeti’nde Yoğun Çekçe


Çek Cumhuriyeti’nde yoğun bir dil öğrenme programı dahilinde Çekçe öğrenip, vize ile belirli bir dönem burada kalmak ister misiniz? Çek Cumhuriyeti’nde Çekçe kurs için ÇekTürk’e ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364

     

Prag’da bulunan profesyonel, 20 seneden fazladır tecrübeli, her ülkeden vatandaşı ağırlayan dil merkezi sayesinde, bu mümkün!  Hem de tüm seviyeler için, arkadaş canlısı ve profesyonel öğretmenler (İngilizce, Almanca, Rusça bilen) rehberliğinde.

“Çek Cumhuriyeti’nde, vize ile Prag’da Çekçe dil kursuna katılma sürecimdeki destekleriniz için size, ÇekTürk ailesine çok teşekkür ederim. Sonrasında Prag’daki etkinliklerinize de katılma fırsatı yakalayarak, ÇekTürk ailesini daha da yakından tanıma fırsatı buldum. Çekçe dil kursları dahil, her türlü konuda bilgi sahibi olup bizleri bilgilendirmeniz takdire şayan. Tebrikler! “

Evren Boyraz, Kasım 2016

vize-ile-cekce-kursu-prag-cekturk

Çek Cumhuriyeti’nde Çekçe – Kurs Seçimi: 

1. Haftalık Yoğunlaştırılmış Çekçe Kursu:

Sadece 5 günde yoğun Çekçe! Amacı konuşmak için minimum seviyeye çabucak ulaşmak olan kursun teması “Çekçe ile hayatta kalmak”  Amaç: Minimum seviyeye çabucak ulaşmak isteyen yeni başlayanlara gerekli dil bilgisi, iletişim ve Çekçe’de kendini basitçe tanıtmak ya da ileri seviyedeki öğrenciler içindir. Kurs pratik iletişim konularına odaklanmıştır: selamlaşmalar, restoran, hobiler, yön bilgisi, aileler, tatiller vb.

İleri seviyedeki öğrenciler için ise; öncelikle öğrencinin kelime ve dil bilgisi üzerinden dilin pratik kullanımı ve iletişime odaklanmıştır.

2019 Tarihleri

* 9 – 12:00 ve 13:00 – 16:00 saatleri arasında. Günde 8 dersten, toplamda 40 ders.
* 10 000 CZK ücret ile.

2. Aylık Yoğunlaştırılmış Çekçe Kursu (Aynı zamanda Charles Üniversitesi’nin iş birliğiyle Çekçe A1 seritifikası için hazırlık kursu)

Amaç: Bu kurs tipi dil bilgisi alıştırmaları ve net açıklamalarla birlikte, iletişim ve pratiğe odaklanmıştır.

Yeni kanunları takiben; Çek Cumhuriyeti’nde oturma iznine başvuracak olan yabancılar Çekçe dil sınavını geçmek zorundalar. Bu zorunluluk AB üyesi ülkeler, Norveç, İzlanda, İsviçre vatandaşlarını ve ailelerini kapsamamaktadır. Bu sınav için (Çek sertifika sınavı : A1) Charles Üniversitesi’yle işbirliği içerisinde hazırlık kursları (iki aylık kurslar) düzenlenmekte.

2019 Tarihleri:

Kursun süresi üç haftadır ve her ayın ilk pazartesi kurs başlar. Kurs haftada 5 gündür ve sabah 9:00 – 12:00, öğleden sonra 13:00 – 16:00 arasındadır. Günde 4 ders, total 60 ders. Her ayın ilk Pazartesi günü başlar. 15 000 CZK ücret ile.

3. Çekçe Yaz Kursları

Haftalık Çekçe Kursu: Toplamda 40 ders, günde 8 ders : 10 000 CZK ücret ile

2 haftalık Çekçe Kursu: Toplamda 40 ders, günde 4 ders : 10 000 CZK ücret ile

C) Üç Aylık Çekçe Yaz Kursu 2019:

Tarihleri açıklanacaktır.

Toplam 240 ders

60 000 CZK ücret ile.
4. Yıllık ve Yarım Yıllık Yoğun Çekçe Kursları (Charles Üniversitesi İş Birliği İle Çek Üniversitelerine Hazırlık)

Kursun Amacı: Yoğunlaştırılmış 8 aylık aylık ve özelleştirilmiş kurslar yabancı öğrencilerin Çek üniversitelerine girişi için hazırlanmıştır. Öğretim planı ise küçük bir öğrenci grubuyla günlük 4 dersi (toplamda 600’den fazla ders) kapsamaktadır. Öğrenci sayısının az olması sayesinde öğrenim için rahat bir ortam yaratmaktadır. Bu kurslar, sade açıklama ve alıştırmalarla iletişim ve pratiğe odaklanmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nde üniversite okumak isteyen öğrenciler istedikleri okulda giriş sınavını alabilirler (sınav her yıl haziran ayının ilk yarısında yapılıyor ) ve başarılı olurlarsa takip eden okul yılında öğrenime başlayabilirlerBaşka bir nedenden dolayı (iş vb.) kaydolmak isteyenler ise kurstan sonra etkili ve akıcı bir şekilde işte ve günlük hayatta Çekçe konuşabilecekler.

Yarım Yıllık Çekçe Kursu: 6 Ocak 2020 – 8 Mayıs 2020

72 000 CZK ücret ile.

Yıllık Çekçe Kursu: 1 Ekim 2019 – 8 Mayıs 2020

110 000 CZK ücret ile.

pragda-vize-ile-cekce-kurs

Kurstaki dil hazırlığını tamamlayan yabancı adaylar üniversiteye giriş sınavlarını Çek adaylarla birlikte alabilirler. Hangi bölümün kabul olasılığın daha yüksek olduğunu bilmek faydalı olabilir. Geçen yıl yabancı adaylar üzerinde yapılan anket sonuçlarına göre (başarı olasılığı %); Teknik ve Zirai dersler: %90, Medikal ve Doğal bilimler: %60, Ekonomi: %40, Beşeri bilimler: %5. Seçili fakültelerin sayısı sınırlı değildir, 1.000 Kc ücret için başvurular Şubatta gönderiliyor.

Tüm adaylar, kursun sonunda Çek dil sınavı sertifikası sınavını (Charles Üniversitesi iş birliğiyle) alma fırsatına sahipler. Yabancılar için Çekçe sınav sertifikası, Avrupa dil pasaportuna uygundur. Okuma, dinleme, yazma ve sözlü elementleri kapsamaktadır. Ücret tahmini olarak 3.000 CZK’dir.

Yabancılar için Çek üniversitelerinde eğitim ücretsizdir. Üniversitelerde yaş (18 yaşından büyük olmalı) ve kontenjan kısıtı vardır. Giriş sınavı ve dersler biraz zorludur. Eğitim sistemi yüzyıllar öncesi geleneğe bağlı olarak yüksek kalitededir. Çek Cumhuriyeti, AB üyesi bir ülke olarak tüm diplomalar dünyaca kabul edilmektedir. Lisans ve yüksek lisans programlarındaki kredi sistemi tüm yabancı ve Çek öğrencileri için aynıdır. (Çekçe’nin dışında başka bir dilde eğitim almak isteyen yabancılar para ödenmesi zorunludur. Örneğin, Charles Üniversitesi Felsefe Fakültesi’nde okumak için bir yabancı yaklaşık olarak 10.000 USD ödemektedir. Brno’da bulunan Masaryk Üniversitesi Felfese Fakültesi’nde okumak ise yıllık 3.500 USD’dir.)

cekturk-vize-ile-cekce-kursu

Yukarıdaki Tüm Vize ile Çekçe Kursları İçin Adaylarda Aranan Şartlar:

* Öğrencinin orta okul ve dengi okullardan mezun olması,
* Temel İngilizce bilgisi,
* Orta okul düzeyinde gelecekte okuyacağı bölümle alakalı bilgi sahibi olması,
* Geçerli seyahat belgeleri

SADECE ÇEKÇE diline odaklanan kursun bir çok avantajı mevcut. Aşağıda temel avantajlarını görebilirsiniz:

  • Merkezi ancak sakin konumu
  • Geniş kütüphanesi
  • Kurslar tüm yıl boyunca devam ettiğinden, istenilen zaman kursa başlama fırsatı
  • Çekçe dil sınavları hakkında bilgilendirme yapılması
  • Prag merkezli uzun dönem dil kursu alacak öğrenciler için “geriye dönük ödeme” teklifi (Tüm dersleri tamamladıktan sonra ödeme yapabilirsiniz.)
  • İnternet bağlantısı ve bilgisayarlarla birlikte son teknoloji ürünlerle tam donanımlı sınıflar
  • Yurtdışından gelen öğrenciler için konaklama önerisi / organize edilmesi
  • Özel talebe yönelik kişiselleştirilmiş kurslar
  • Dil okulu binası içinde yiyecek ve içecek imkanı (ücretsiz kahve, çay, soda)

Çek Cumhuriyeti’nde Çek vizesi ile katılabileceğiniz Çekçe dil kursu için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

     

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

universite university cekturk sigorta insurance cekturk konaklama cekturk  ceviri translate cekturk Lise highschool cekturk diploma denkligi cekturk