Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

TUĞÇE ÇAKIRCA – ÇekTürk Blog Yazarı


Tug╠åc╠ğe1991 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul’un köklü liselerinden biri olan “Pertevniyal Lisesi” mezunu olup, lisans hayatıma ise “Yıldız Teknik Üniversitesi” Endüstri Mühendisliği öğrencisi olarak devam ettim. Öğrenimimin son sömertrını  İtalya’da yer alan “University of Perugia” ‘da exchange öğrencisi olarak tamamladım. Şuan da Galavito s.r.o. ‘da Erasmus Placement programıyla birlikte stajyer öğrenci olarak çalışıyorum.

Lisans hayatım boyunca farklı sektörlerde etkinlik gösteren firmalarda dönemsel stajyer olarak görev alma şansı buldum. Deneyimlerim bana müşteri ilişkileri yönetimi ve pazarlama alanlarında başarılı olabileceğimi düşündürüyor.

Sizlerle paylaşmak istediğim diğer bir konu;  farklı kültürlere,dillere, geleneklere karşı her zaman ilgi duyan biri oldum. Başka bir ülkede yaşamak, yeni insanlarla tanışmak, yeni bir dili öğrenmeye çalışmak her zaman en büyük hayallerimden biriydi ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. İşte bu yüzden ÇekTürk projesini ilk kez duyduğumda çok heycanlanmıştım ve pek çok açıdan bu projeye katkıda bulunabileceğime inanıyorum.

Son olarak, “ Hayallerinizin yönünden emin adımlarla gidin ve hayallerinizdeki hayatı yaşayın.” Bu söz Henry David Thoreau’dan benim çok sevdiğim bir alıntı. Çünkü bana her zaman hayallerimiz gerçekleştirebilmek için yeterli güce sahip olduğumuzu hatırlatır. Dışarıda keşfedilmeyi bekleyen bir dünya var ve bizlerin kısıtlı bir zamanı var. Yoksa siz hala bu yazıyı mı okuyorsunuz? ☺