Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Prag’da Yurt


ČeskoTurecko / ÇekTürk kurulduğu ilk günden beri öğrenci dostu bir kuruluş olup, özellikle Türk öğrencilere Çekya eğitim danışmanlığı, Çek Cumhuriyeti’nde konaklama – Çek vizesi – sağlık sigortasıçeviri – dil kursları gibi  her alanda kapsamlı hizmetler sağlamaktadır.  Prag’da yurt detaylı blog yazımıza ulaşmak için tıklayın.
 “Prag’da yurt bulma ile ilgili uzun uğraşlarımdan sonra ÇekTürk’e rastladım ve Prag’da özel yurt önerdiler. Yurt ile irtibata geçmemde ve en hızlı şekilde geri dönüş almamda çok yardımcı oldular.

Yurt son derece temiz ve rahat, çalışanları da son derece güleryüzlü ve ilgililer. Emeklerinden dolayı ÇekTürk ailesine çok minnettarım. Prag’a gelmemden sonra bile beni unutmayıp halimi sordukları için de çok teşekkür ederim. İyi ki varsın ÇekTürk!”

Didem Demircan

Prag’da Yurt – Örnek (Prag 5 Bölgesinde) :

Prag 5 bölgesinde bulunan yurdun tek, çift ve üç kişilik olmak üzere ayrılan birçok farklı odası bulunmaktadır. Bu odalar ise kendi aralarında tek kişilik küçük oda, tek kişilik ayrı sosyal imkanları bulunan daire, çift kişilik büyük ve küçük odalar,çift kişilik ayrı sosyal imkanları olan küçük oda ve benzeri olmak üzere çeşitlenmiştir.

Oda ekipmanları: Yatak odası, dolap, raf, masa, sandalye, lamba, yastık ve yatak örtüsü, mutfak, buzdolabı, ocak, duş, ayakkabı dolabı, lavabo, banyo dolabı, ayna, tuvalet, battaniye ve yatak

Ücrete dahil hizmetler: ısınma, su, elektrik, internet, resepsiyondan temizlik eşyaları ödünç alma, çalışma kulübü, her üç haftada bir yatak çarşaflarının değiştirilmesi
Servisler:

 • Resepsiyon
 • Giriş katında diğer öğrencilerle toplanmak için kulüp
 • Ortak alanların haftada birkaç kez temizlenmesi
 • Süpürge, elektrik süpürgesi, ütü ve benzeri ödünç alma
 • Internet: UPT kablosu ve kablosuz internet mevcuttur.
 • Yatak takımı: Herkes her üç haftada bir yenisiyle değiştirilmek üzere yatak takımına sahiptir.

Ek servislerin ücret listesi:

 • Yatak takımı değiştirilmesi
 • Yıkama/ kurutma
 • Bagaj deposu
 • Baskı/Yazıcı
 • Oda temizliği (oda + ortak alanlar)
 • Noter onaylı konaklama yeri teyit belgesi

Yurdun fotoğraflarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz:

Prag’da yurt bulmak artık o kadar da zor değil! İletişim adresimiz: info@cekturk.com

Prag’da Yurt – Örnek (Prag 4 bölgesinde. Sadece 6 ay ve üzeri kalacaklar içindir.)

Hem öğrenciler hem de turistler için uygun olan Prag’daki bu yurt 2, Prag 4 bölgesinde bulunuyor ve 115’ten fazla standart odasıyla oldukça büyük bir kapasiteye sahip.

Bu yurdun Prag’da öğrencilere sunduğu konaklama imkanı iki, üç ve dört kişilik odalardan  oluşuyor ve fiyatlar aşağıdaki gibi:

Odalar banyo, buzdolabı, masa, dolap, masa lambası, yatak, depo ile donanımlı.Internet bağlantısı da mevcut. Mutfak her katta ortak kullanılıyor. Dahası, yatak örtüleri her 2 haftada bir değiştiriliyor.
Yurt, Prag’da öğrenciler için konaklamanın yanında, tenis kortları, futbol alanı, fitness merkezi, sauna ve solaryum imkanlarını da sağlıyor. Bunların yanında, Prag 4 bölgesinde size bir çok imkan sunan güzel ve sessiz bir yerde bulunuyor. Prag’da yurdun etrafında bulunanlar ise aşağıda:

 • Kunraticky Ormanı: Bu orman şehirdeki en yeşil alanlardan biridir.
 • Sağlık Merkezi: Bölgede 3 adet sağlık merkezi bulunmaktadır. Bunlar: Jizni Mesto II, Sporilov Sağlık Merkezleri, Thomayerova Hastanesi ve Sağlık Merkezi.
 • Alışveriş Merkezi Chodov : Prag’daki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Chodov’da 210 giyim mağazası ve bir çok kafe ve restoran mevcut.
 • Açık ve kapalı tenis kortları
 • Solaryum : Ergoline solaryum stüdyosu yurt ile aynı cadde üzerinde bulunuyor.
 • Bisiklet yolları: Bölgeye bisiklet ile ulaşmak oldukça kolay. Bölge boyunca yer alan bisiklet yolları A22, A212 ve A21.
 • Voleybol ve futbol alanları
 • Toplu Taşıma: Yurt binası Volha otobüs durağından yalnızca 50 m ötede.Buradan 197 ve 177 numaralı otobüsler ile 4 dakika içerisinde C hattı, kırmızı hatta ulaşabilirsiniz. C hattı üzerinden metro ile merkezdeki Muzeum durağına ulaşmak ise yalnızca 18 dakika sürüyor. Otobüs ve metro oldukça sık olduğu için merkeze ulaşım çok kolay.
 • Açık havada havuz, Seberak: Doğayla iç içe bir alanda yüzerken, kumdan plajların ve çim alanların keyfini çıkarabilirsiniz.

Aşağıda fotoğraflarını görebilirsiniz:

student-accommodation-in-Prague-Öğrenci-Yurdu-Prag'da Yurt  student-dorms-in-Prague-Prag-Yurt-Konaklama

Prague-student-accommodation-yurt-Prag'da-Yurt

Prag’da Yurt – Örnek (Prag 7 Bölgesinde) :

Hem Prag’da öğrenciler, hem de özellikle Prag’da genç çalışanlar için konaklama imkanı sunan bu yurt, Prag 7 Holešovice bölgesinde bulunmaktadır. Aslında yurttan çok bazı odaları süit daire şeklinde olan Prag yurt odaları fotoğrafları aşağıda:

“Prag’da yurt bulabilmek sanıldığı kadar kolay değil özellikle yeni, kaliteli ve güvenli bir yurt bulabilmek çok zor. Ben de internetten birkaç araştırma yaptım fakat istediğim gibi bir yurt bulamadım çoğu eski ve genellikle kalabalık odalardı. ÇekTürk’e e-maille ulaştım ve bana Prag’da özel bir yurt seçeneği sundular. Fotoğraflardan odaları yeni ve güzel duruyordu, içime de sindi ve hemen yurda başvuru yaptım. Kısa bir süre içerisinde vizeye başvuru için gereken belgeyi (proof of accommodation) de elime ulaştırdılar.

Prag’a gittiğimde yurttan çok memnun kaldım, odaları oldukça yeni, ulaşımı da metroya ve otobüs duraklarına yakındı. Herhangi bir problem yaşadığınızda ÇekTürk’e hemen danışabilirsiniz, yurtla birebir iletişim haline geçiyorlar. ÇekTürk’e bana bu yurdu onerdikleri için teşekkür ediyorum, bir daha Prag’a gelirsem kalacağım yurtların en başında geliyor!”

Merin Yıldırım

Prag Devlet Yurtları

Örneğin Çek Teknik Üniversitesi, Charles Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinin kendi öğrenci yurtları vardır. Sizler için gezdiğimiz, Çek Teknik Üniversitesi Masarykova yurdu videomuz ise aşağıda. (Birçok yurdu var, Masarykova sadece biri.)

Prag Özel Yurt Gezilerimiz

Prag’da konaklama (yurt / ev / oda) sorularınız ve kayıt işlemleriniz için iletişim:
info@cekturk.com
+420775177364
WhatsApp: +905354182108

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

universite university cekturk sigorta insurance cekturk dil kursu cekturk cek vize vizum visa cekturk ceviri translate cekturk Lise highschool cekturk diploma denkligi cekturk