Prag’da Çekilen Klipler

Prag’da Çekilen Klipler


Bazen video klip izlerken, “Burası bana bir yerden tanıdık geliyor, ama neresi?” dediğinizi duyar gibiyiz! Tam da o anlar için size Prag’da Çekilen Klipler, hem de Türk klipler yazımızı hazırladık! Çok yakından tanıdığımız bu Türk sanatçılar, video kliplerinde bu ihtişamlı, tarihi, romantik, ve eşsiz melodilerle birleşince hüzün kokan sokaklarında çekmeyi tercih etmişler. Onlara hak vermemek olmaz doğrusu çünkü Prag her zaman tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmış ve sokakları tarih, Orta Çağ kokan bir şehir!

Prag’da Çekilen Klipler Listesi – Türk Klipler

1. MABEL MATİZ / GEL

Son yıllarda kendinden epeyce söz ettiren ve hepimizin tanıdığı ve severek dinlediği Mabel Matiz!

Mabel Matiz’in Gel isimli şarkısına yaptığı video klibin çekimleri 3 günde, hem Prag hem İstanbul’da çekilmiş. 2015 Mart ayında gösterime giren video klip, hala çok sevilerek dinleniyor. Prag’da Eski Şehir Meydanı’nda (Staroměstské náměstí), Charles Köprüsü’nde (Karlův most) ve daha birçok turistik yerde çekilen video klip, Bohemya’nın hüznünü de video klibe eklemiş!

Aşağıda, Prag sahneleriyle Mabel Matiz – Gel klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

2. SILA / TAM DA BUGÜN

Sıra geldi hepimizin tanıdığı bir diğer sanatçıya, hepimizin yakından tanıdığı bir isim olan Sıla Gençoğlu!

Sanatçı, 3.albümünden olan “Tam da bugün” adlı şarkının video klibi Prag’da geçiyor! Video klibin yönetmenliği, bir önceki video klip Boş Yere’de olduğu gibi yine müzisyeninin kendisine ait. Böylelikle Sıla, bu kliple beraber ikinci defa yönetmen koltuğuna oturmuştur. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta çekilen siyah-beyaz klipte Sıla, soğuk ve sakin Prag sokaklarında dolaşmaktadır.

The Beatles grubunun efsanevi üyesi John Lennon’ın 1980 yılında vurulmasının ve hayatını kaybetmesinin ardından, o günden beri Lennon’ın anısına graffiti ve şiirlerle anıtlaştırılan, barış ve sevgi’yi temsil eden Lennon Duvarı da klipte yer alan ve Prag‘ın simgesi haline gelen önemli yerlerden biridir. Charles Köprüsü (Karlův most), Eski Şehir Meydanı (Staroměstské náměstí) , Astronomik Saat Kulesi (Orloj) gibi bir çok turistik mekanda çekilen klip, Prag’ın kalbinde kameralar karşısındaydı.

Daha fazlası için, Prag’daki ünlü ve turistik yerlerle ile ilgili blog yazılarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Aşağıda, Prag sahneleriyle Sıla – Tam da Bugün klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

3. EMRE AYDIN / BENİ BİRAZ BÖYLE HATIRLA

Sırada hepimizin severek dinlediği, duygusal anlarımıza arkadaş olan bir diğer sanatçı: Emre Aydın!

O da “Beni Biraz Böyle Hatırla”, Türk şarkıcı Emre Aydın‘ın ikinci single’ı olmakla birlikte, bu şarkının video klibi için Prag’a misafir olan sanatçılardan yalnızca biri! Şehrin ve insanın yalnızlığının tema alındığı, tamamı İstanbul ve Prag‘ da, 3 günde çektiği klibin prodüksiyonunu 565 Yapım üstlenmiştir. Klip İstanbul ve Prag sokaklarında çekilmiş sayısız şehir manzarası ve detayı içermektedir. 2012’nin Mart aylarında yeni albümünü çıkaran sanatçının, sonbahar, insan ve yalnızlık temalı, yönetmenliğini de kendisinin yaptığı yeni klibi çok konuşulmuştu.

Eski Şehir Meydanı (Staroměstské náměstí), birçok köprü ve Prag sokaklarında geçen klip, Prag’ın duygusal ve romantik atmosferi ile daha da derinize işliyor!

Aşağıda, Prag sahneleriyle Emre Aydın – Beni Biraz Böyle Hatırla klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

Prag’da çekilen klipler listemiz, 2000 yılında çekilen romantik bir klip ile devam ediyor:

4. ASLI / SESSİZCE

Sırada farklı müzik tarzı ve şarkılarıyla dinlemeye doyamadığımız başka bir sanatçı: Aslı Gökyokuş, ya da bilinen adıyla Aslı!

Aslı, 2000 yılında “Neresindeyim” adını taşıyan ilk albümünü çıkartmıştır. Büyük beğeni toplayan bu albümden “Ölüm Kapımı Çalmasa da”, “Keşf-i Alem” ve “Sessizce” adlı şarkılara klip çekilmiştir. İlk albümünden olan “Sessizce”nin video klibinin tamamı Prag sokaklarında ve çoğunlukla turistik yerlerinde kayda alınmıştır. Başlıca olarak Astronomik Saat Kulesi (Orloj), Charles Köprüsü (Karlův most) ve Prag Kalesi gibi turistik ve tarihi yerler klipte bolca ekranlara geliyor!

Aşağıda, Prag sahneleriyle Aslı –Sessizce klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

5. ÖZGÜN / AŞK ÇİÇEĞİ

Bir diğer şarkılarını bayılarak dinlediğimiz isim ise Özgün Uğurlu ya da bizim bildiğimiz adıyla Özgün

Türk pop müziğinin popüler isimlerinden Özgün de ilk albümü “Elveda”nın son klibini “Aşk Çiçeği” adlı şarkıya Prag’da çekti. Sanatçı sözleri kendisine müziği ve düzenlemesi Ender Çabuker’e ait olan şarkının klibi için Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag‘da kamera karşısına geçmişti. Çekimleri iki gün süren ve yönetmenliğini Veli Kuzlu’nun yaptığı klipte Özgün’ün Prag’da yaşadığı ve bitirdiği bir aşkı yıllar sonra aynı yerde araması konu ediliyor.

Charles Köprüsü (Karlův most), Eski Şehir Meydanı (Staroměstské náměstí) , Astronomik Saat Kulesi (Orloj), Prag Kalesi gibi bir çok turistik mekanda çekilen klip, o tarihi ve romantizm kokan sokaklar eşliğinde daha da bir içimize işliyor! Daha fazlası için, Prag’daki ünlü ve turistik yerlerle ile ilgili blog yazılarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Aşağıda, Prag sahneleriyle Özgün –Aşk Çiçeği klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

6. SERTAB ERENER / I REMEMBER NOW

Şimdi biraz eskilerden bir video klip, o zamanlar da dikkat çeken Prag şehri! Ve hepimizin severek dinlediği bir diğer isim: Sertab Erener

Sertab Erener, kar amacı gütmeden, müzik aracılığı ile diyalog, saygı ve anlayış çerçevesinde farklı medeniyetler arasındaki uyumu geliştirmeye adanmış özel bir kuruluş olan DRUM (Dialogue, Respect, Understanding through Music)’ın dünya elçisi olarak Demir Demirkan’ın bestelediği I Remember Now adlı şarkısına video klip çekmiştir. 17 Haziran 2007’de Marakeş’te başlayan çekimler Prag’ın ardından Beyoğlu’nda tamamlanmıştır. Sertab Erener ve sanatçının fan kulübü üyelerinin eylemci rolüyle kamera karşısına geçtikleri video klipte, 30 çevik kuvvet polisi de görev almıştır. Video klip, 2007 temmuz sonunda tüm dünya kanallarında yayına girmiştir. Ayrıca şarkının 3 farklı versiyonunu içeren single da daha sonradan piyasaya sürülmüştür. Ancak klip şarkının dans versiyonuna çekilmiştir.

Aşağıda, Sertab Erener –I Remember Now klibini görüntüleyebilirsiniz, iyi seyirler!

Prag gezi blog yazılarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Çekya / Prag gezi, Prag’da Türkçe rehber, Prag Orta Çağ Gecesi, Prag Çek gecesi ve turizm hizmetlerimizin tamamı için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775177364
Whatsapp: +905354182108

İlgilenebileceğiniz Çekya / Prag Turizm Hizmetlerimiz:

  orta cag gecesi cekturkturkce rehber cekturk transfer cekturk tekne turu cekturk  pragda-opera-cekturk-768x444  bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk   etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583  prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images