Prag Film Okulu – Türk Mezunlar

Prag Film Okulu – Türk Mezunlar


Avrupa’nın en iyi film okulları arasında yer alan Prag Film Okulu, dünyanın her yerinden birçok yabancı öğrenciye kaliteli film yapımı, belgesel yapımı ve oyunculuk eğitimi sunmaktadır. Prag Film Okulu’nda eğitim İngilizce’dir. Prag Film Okulu’nun resmi acentesi olarak, Türk öğrencilere Prag’da yönetmenlik ve oyunculuk eğitimi ücretsiz eğitim danışmanlığı ve Çekya eğitim danışmanlık paketleri sunuyoruz. Bize ulaşın: info@cekturk.com

  • Prag Film Okulu hakkında detaylı Türkçe bilgi için ise tıklayın.

Prag Film Okulu – Türk Öğrenciler ve Mezunlar

Prag Film Okulu mezunları olan aşağıdaki Türk oyuncu ve yönetmenlerden hangilerini tanıyorsunuz?

BERRAK TÜZÜNATAÇ – Oyuncu (Prag Film Okulu Mezunu) 

Berrak Tüzünataç Türkiye’nin en popüler dizilerinden Fi Çi’de, aynı zamanda Elveda Rumeli gibi dizilerde oynamıştır. Dizilerin yanısıra, Berrak Tüzünataç’ın film tecrübesi de mevcuttur. Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler filminde sinema oyunculuk tecrübesi de olmuştur.

Berrak Tüzünataç 2010 yılında 6 haftalık bir yaz workshop programı için Prag Film Okulu’nda eğitim almıştır. Hürriyet’in ilgili haberine ulaşmak için tıklayın.

GUPSE ÖZAY – Oyuncu ve Senarist (Prag Film Okulu Mezunu)

Hepimizin başta Gülse Birsel yapımı komedi dizisi Yalan Dünya olmak üzere bir çok başarılı dizi ve filmden tanıdığımız Gupse Özay da Prag Film Okulu’nda eğitim alan başarılı oyunculardan, aynı zamanda senaristlerden biri.

Özellikle başrolünde oynadığı Deliha komedi filmi ile başarı yakalayan Gupse Özay, sonrasında Prag Film Okulu’na yazılmıştır. Akşam gazetesindeki ilgili habere ulaşmak için tıklayın.

ZİYA DEMİREL – Altın Palmiye Adayı Olan Film Yönetmeni (Prag Film Okulu Mezunu)

68. Cannes Film Festivali’nde Kısa Metraj Film dalında Altın Palmiye ödülüne aday gösterilen SALI filmiyle tanıdığımız Demirel, Prag Film Okulu’nda yönetmenlik eğitimi alan başarılı bir isim.

2012 yılında Prag Film Okulu’nda okurken çektiği filmlerden biri ise EVICKO. 2015 yılında düzenlenen 68. Cannes Film Festivali’nin Kısa  Metraj Film dalında 4. kısa filmi olan SALI filmi, 4555 film arasından seçilen 9 filmden biri olarak Altın Palmiye ödülü yarıştı.

Ziya Demirel ile ÇekTürk röportajımız ve kısa filmlerinin videolarını görüntülemek için tıklayın.

DOĞA YALTIRIK – Oyuncu ve Seslendirme (Prag Film Okulu Mezunu)

Çi, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi yerli, ayrıca yabancı bir çok dizi ve filmde yer almasının yanısıra, birçok kurumsal firma için seslendirme de yapmaya devam etmektedir.

Prag Film Okulu’nda aldığı eğitim, kendi web sitesindeki CV‘sinde de yer almakta.

 

Bu tanınan simaların dışında, arkadaşımız Gül Gökyokuş da Prag Film Okulu’nda eğitim almış olup, kendisinin okuldaki eğitiminin ilk dönem projesi olan kısa filmine destek vermekten ötürü mutluluk duyuyoruz. Filmin çekimlerinden paylaştığımız Instagram fotoğrafımıza ulaşmak için tıklayın.

Prag Film Okulu fiyatları, Prag Film Okulu başvuru şartları ve daha fazlası için ve ücretsiz eğitim danışmanlığınız, Çekya eğitim danışmanlık paketlerimiz için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420 775177364