CUMHURİYET 91, ÇEKTÜRK AİLESİ 1 YAŞINDA!

CUMHURİYET 91, ÇEKTÜRK AİLESİ 1 YAŞINDA!


Cumhuriyet

Bugün, tarifi olmayan çok özel bir gün! Hem Türkiye Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünü; hem de geçen sene Cumhuriyet Bayramında başlatmış olduğumuz çok sevgili ÇekTürk / ČeskoTurecko projemizin birinci yaşını aynı günde kutluyoruz! Büyük bir saygı, şükran ve minnetle her gün andığımız ATATÜRK’ümüzün bizlere en büyük hediyesi olan bu anlamlı günde Cumhuriyet değerlerimize sımsıkı sarılarak, içinde bulunduğumuz karanlık günlerden aydınlıklara en yakın zamanda çıkmayı ve millet olarak huzura kavuşmayı yürekten dileriz.

Cumhuriyetimiz ile birlikte büyümekte olan ÇekTürk / ČeskoTurecko projemiz ise bugün tam tamına BİR yaşına bastı! İlginiz, sevginiz ve yoğun katılımınız ile büyüyen ÇekTürk ailemiz sadece bir sene içerisinde 513 üye sayısına ulaştı. Biz de bu ilgi ve alakaya güzelce karşılık verebilmek adına ilk senemiz içerisinde ÇekTürk / ČeskoTurecko ekibimizi genişleterek, sizler için bir çok sosyal aktivite düzenleyip, blogumuzu her geçen gün zenginleştirirken, hizmetlerimizi arttırdık. Çek iş adamlarına Türkiye iş sunumu düzenlerken, diğer yandan Krajane İstanbul – ÇekTürk ortaklığında Çek Türk Fotoğraf Yarışması düzenledik. Çekçe kurslarımıza başlayıp, sadece Türkler’e değil, tüm yabancılara ulaştık. Tüm bu yaptıklarımız basının da ilgisini çekmiş olacak ki, Çek Radyosu – Focus on Foreigners programına röportaj verdik. Diğer yandan da Poděbrady’e gelen Türk atletlerimize destek amacı ile orada bulunup, antrenörleri ile röportaj yapıp blogumuzda yayınlama fırsatı bulduk.

çt

Ayrıca yepyeni logomuz ile birlikte yepyeni websitemiz Çekçe’nin yanı sıra artık İngilizce dilinde de mevcut! Blog sayfamız ise yazarlarımız ile birlikte artık daha renkli, daha hareketli. Çek Cumhuriyeti’nde iş arayan, başta Türk vatandaşlarımız için ise ÇekTürk kariyer sayfamıza üye olmak ve iş ilanlarından ilk haberdar olanlardan biri olmak çok kolay. Yepyeni Çek’te Hayat yazı dizimizden Çek Cumhuriyeti ile ilgili bilmediklerinizi bizim gözümüzden öğrenebilirsiniz, bizi takip etmeniz yeterli.

ÇekTürk_Hizmetlerimiz

Yeni yaşımızda, güzel sürpriz ve yeniliklerimiz ise yolda. 6 kişilik yaratıcı ekibimizin fikirleri hiç tükenmemekte ve bunları her geçen gün gerçekleştirmek adına somut adımlar atılmakta. ÇekTürk Kütüphane projesi, kapsamlı kariyer sayfası, yeni etkinlikler ve hizmetler yolda! ÇekTürk sosyal ve iş dünyasını birbirine sıkıca bağlama misyonumuz ve bu alanda lider olma vizyonumuz ile bu ilk senemizde, sizlerle birlikte güzel bir yol katettiğimize inanıyoruz. En güzeli ise sizlerle birlikte büyüyoruz, gelişiyoruz, KOCAMAN BİR AİLE oluyoruz.

ÇekTürk_Etkinlik

ČeskoTurecko / ÇekTürk projemize olan yoğun ve güzel ilginizden ötürü teşekkür eder, herkese iyi bayramlar dileriz!

ČeskoTurecko / ÇekTürk Ekibi (Milan – Ece – TuğçeZuzanaLucieLukaš)