YENİ ÇEKTÜRK ÜYEMİZ: MUSA BEKTAŞ

YENİ ÇEKTÜRK ÜYEMİZ: MUSA BEKTAŞ


Annem ve babam bana danışmadan 1992 yılının sonbaharında dünyaya getirmişler beni ve gelenek olarak da dedelerinin ismi olan “Musa” koymuşlar ismimi.

Musa_Bektas

İlköğretimi çeşitli okullarda tamamladıktan sonra lisede Türk Eğitim Derneği’nin çatısı altına girdim ve Adana’nın en eski okullarından olan Tepebağ Lisesinden mezun oldum ve Üniversiteyle birlikte Türk Eğitim Derneğinin “10.00 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” projesi kapsamında Üniversiteyi Türk Eğitim Derneği’nin bir meşalesi olarak, Yönetim Bilişim Sistemlerinden mezun oldum.

Üniveritede ilk iki yılım çeşitli kulüp etkinliklerinde etkin rol alarak geçti. Üniversite 3. sınıfta Erasmus programı sayesinde Polonya’nın Lublin Teknoloji Üniversitesinde bir yıl öğrenim gördüm. Erasmus’um kişisel gelişimime katkı sağlamasının yanında, uluslararası bir çevre yapma, 13 ülkeyi, 28 şehri gezip ve çeşitli kültürleri yakından tanıma fırsatım oldu. Üniversite son sınıfta okulumu Erasmus Student Network Türkiye’ye üye yapmak için çalışmalarım oldu.

Başarılı bir masa-tenisi oyuncusu olmanın yanında, bisiklet, tırmanma, salon sporlarına ilgim var. Amatör fotoğrafçı ve ressamım. Tarihe, kültür ve sanata ilgisi büyük birisiyim.

Şu an Erasmus Plus Internship projesi kapsamında ÇekTürk.com stajyer olarak çalışmaktayım. Bu projeyi küreselleşen dünyada Çek ve Türk milletinin birbirini anlaması, aralarındaki ilişkilerin güçlendirilmesi açısından atılmış çok büyük bir adım olarak görüyorum.