Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Üniversitesi


cekturk-veterinerlik-üniversiteÇekTürk, ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmeti ile sizlere Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Üniversitesi’nde kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. İletişim: info@cekturk.com

Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti’nin ikinci büyük şehri Brno’da bulunmaktadır. Avrupa’da eczacılık eğitimi almak isteyenler için, ekonomik bir opsiyondur.

 • Veterinerlik ve Farmasötik Araştırmalar Üniversitesi 12 Aralık 1918 yılında kurulmuştur.
 • Ekim 1918 tarihinde yeni Çekoslovak Cumhuriyeti kurulduktan sonra kurulmuş ilk üniversitedir.

Çekya Eczacılık İngilizce Lisans Programı:

Eğer eczacılık okumayı planlıyorsanız Veterinerlik ve Farmasötik Araştırmalar Üniversitesi sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Eczacılık fakültesinde 5 yıl Yüksek Lisans ve İleri Yüksek Lisans eğitimi alabilirsiniz.

 • Standart Eczacılık Yüksek Lisans programı kredi sistemine bağlı olarak 5 yıl sürüyor.
 • Fakülte Avrupa Eczacılık Fakültesi Birliğinin üyesidir ve Avrupa Birliğinin mesleğe geçmek için koyduğu koşulların hepsini karşılamaktadır.
 • İlk iki yıl boyunca öğrencinin eczacılık alanında spesifik konularda hem doğal hem de medikal bilgileri tekrar edilip geliştirilecektir.
 • İlerleyen yıllarda ise öğrenciler tezleri üzerinde çalışacaktırlar. Daha sonrasındaysa Yüksek Lisans diplomalarını alacaktırlar.
 • Lisans programı 2005/36/EC, EU direktifine uygundur.

 

 • Bütün dersler İngilizce işlenmektedir, interaktif dersler, laboratuvar çalışmaları ve seminerler dâhil olmak üzere.
 • Esnek kredi sistemi vardır- öğrenciler izlenceye bağlı kalarak hem istedikleri dersi seçebilirler hem de ileride düşündükleri kariyer doğrultusunda kendi çalışma planlarını yaratabilirler.
 • 5 yıllık eğitim süresine 6 aylık (Eczacılık) stajı da dâhildir.
 • 5 yıllık Yüksek Lisans eğitimi sonrası öğrencilerin diploması ve diploma eki yurtdışında, her yerde geçerli olmaktadır.
 • Eğitim sözleşmesi hem öğrencinin hem de üniversitenin bütün haklarını belirtmektedir.
 • Üniversitenin bazı avantajları şunlardır; her öğrenciye kişisel yaklaşma ve ilgilenme, okuduğu süreç boyunca Öğrenci İşlerinin ve Koordinatörlerin İngilizce konuşup destek ve yardımcı olması ve dahası…

Çek Cumhuriyeti Eczacılık – Kampüs Hayatı:

Brno, Prag’dan daha ucuz olduğu için yaşam maliyetiniz çok daha düşük olacaktır fakat yine de aynı Avrupa yaşam standartlarına bir hayat sürersiniz. Brno’ya en yakın havalimanları 130 km uzaklıktaki Viyana Havalimanı, 200 km uzaklıktaki Václav Havel Prag Havalimanı, 130 km uzaklıktaki Bratislava Havalimanıdır.

Öğrencilerine kaliteli eğitim vermenin dışında kültürel, spor ve eğlence etkinlikleri/aktiviteleri sunmaktadır. Üniversitenin etkinliklerini ve öğrenci kulüplerini sitelerinden takip edebilirsiniz.

Vize ve Oturum İzni, Konaklama, Sağlık Sigortası ve Çeviriler:

 • Vize ve Oturum İzni: Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve 3. Dünya ülkelerinin (Türkiye dahil) vatandaşı öğrencilerin, Çek Cumhuriyeti’ne gelirken vize ya da oturum izni almaları gerekmektedir. Bu yüzden okula gelmeden önce vizenize başvurmalısınız. Detaylar için ÇekTürk vize sayfamıza tıklayınız.
 • Konaklama: Üniversitenin kendi organize ettiği konaklama seçeceği mevcuttur.
 • Sağlık sigortası: Ayrıca Çek Cumhuriyeti’ne gelmeden önce Çek firmalarından sağlık sigortası yaptırmalısınız.
 • Çeviriler: Vize ve diğer belgeleriniz için Türkçe-Çekçe resmi çeviriler gerekmektedir.
 • İngilizce kurs: Eğer İngilizce eğitim almadan önce İngilizce’nizi geliştirmek ve ilerletmek istiyorsanız, İngilizce kurslarımızı inceleyebilirsiniz.
 • Çekçe kurs: Çekçe diline ilginiz varsa veya Çek Cumhuriyeti’nde yaşamınızı kolaylaştırmak istiyorsanız Çekçe kurslarımızı inceleyebilirsiniz.

Önemli Not: ČeskoTurecko / ÇekTürk, vize konusunda danışmanlık veren bir firma değildir. (Sigorta, çeviriler, konaklama için öğrencilere destek olmaktadır.) Eğitime bağlı vize başvurularının sonuçlarından kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kısacası fırsatları ve avantajlarıyla, Brno’da bulunan ve uzun yıllardır kaliteli eğitim sunan Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Üniversitesi sizin için en iyi seçenek olabilir! Başvuru sürecinin zorlu olabileceğini biliyoruz, bu nedenle ÇekTürk bütün üniversite başvuru ve kayıt sürecinizde size Türkçe olarak yardımcı olmaya hazır. Sizlere eğitim danışmanlığı, sigorta, konaklama, çeviri ve dil kursu hizmetlerimizi sunuyoruz: www.cekturk.com/egitim

Brno’da bulunan Veterinerlik ve Eczacılık Bilimleri Üniversitesi veya diğer Çek üniversiteleri (artı Macaristanve Polonya üniversiteleri) hakkında daha fazla bilgi, başvuru ve kayıt şartları için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
info@cekturk.com
+420 775 117 364

İlginizi Çekebilecek Diğer Çekya Eğitim Hizmetlerimiz:

sigorta insurance cekturk  dil kursu cekturk konaklama cekturk diploma denkligi cekturk ceviri translate cekturk prag_kurs_yaz_okulu_cekturk-768x512 - Kopya