Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Ticaret Lisansı (Živnostenský List)


Çek Cumhuriyeti’nde Çek Cumhuriyeti Ticaret Kanunu’na uygun olarak ve gerekli kurumlardan izin alarak,  kendi işinizi yapabilir veya girişimci olabilirsiniz. Bu amaçla, TiCARET LiSANSI tam size göre!

TiCARET LiSANSI ( Çekçe karşınıza Zivnostensky Lists olarak çıkar ), Çek Cumhuriyeti’nde kendi işini yapmak isteyen AB vatandaşları ve AB vatandaşı olmayanlara yönelik bir belgedir. Ticaret lisansı sahipleri yasal bir şekilde Çek Cumhuriyeti’nde bağımsız olarak çalışabilirler. Ayrıca, uzun vadeli bir vize veya uzun süreli ikamet izni için başvuran vatandaşlar için de destekleyici bir belgedir. Bu lisans için minimum yaş 18’dir.

cekturk-ticaret-lisansi-zivnostensky-list-TiCARET LiSANSI

Çek Cumhuriyeti’nde ticaret lisansı almak isteyenler, bu işlemleri gerçekleştirirken Çekçe konuşur veya Çekçe bilmiyorsanız size yardımcı olacak bu işle ilgilenen kurumları da rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm bu işlemler için ilk durağınız belediyenin ofisi olmalıdır. Burada, istediğiniz formları alabilirsiniz. Bazı belgeleri, imzaları, pulları vb. ayarlayabilirsiniz.

Başvurunun aşağıdaki bilgileri içermesi gerekir :

-Ad, soyad ve ticaret unvanı (ticaret sicilinde kayıtlıysa),
-Vatandaşlık,
-Kimlik Numarası,
-Doğum tarihi,
-Çek Cumhuriyeti dışında ikamet,
-İş kolu( faaliyet alanlarından bahsetmek),
-İş yeri,
-Kayıt numarası,
-Ticaretin faaliyete geçirileceği sabit tesis  veya kuruluşlar.

Ticaret Lisansı için Hangi Belgeler Gerekli ?

İhtiyacınız olan belgeler, uzun dönem vize veya oturum izni gibi diğer yasal dokümanlar için ihtiyaç duyduğunuz belgelerle oldukça benzerdir. Güncel bilgilere göre ihtiyacınız olan belgeler şunlardır :

-Bulunduğunuz ülkeden alınan (veya oturum iznine sahip olduğunuz ülkeden) temiz sabıka kaydı.
-Doldurulan başvuru belgesi
-Geçerli seyahat belgesi
-İş yerinin onayı
-Konaklama Belgesi

Not: Eğer kira sözleşmesinde  kiralanan adresin iş yeri adresi olarak kullanılmasının uygun olduğu belirtilmişse, noter tasdikli bir şekilde bu adresi ticari amaçlarınız için kullanabilirsiniz.

-Professional or other qualification, including practice, if required by the Trades Licensing Act or specific regulations.

-Çek Cumhuriyeti topraklarında iş faaliyetini sürdüren kişinin sosyal güvenlik katkı payı ve devlet istihdam politikası katkı paylarını ödediğini teyit eden bir belgenin sunulması.

Not: 2008 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın ticaret lisansı belgesi için yaptığı bir yenilik ile belgenizi tüm ayrıntılarıyla online bir şekilde görebilirsiniz. Sağda görmüş olduğunuz ticaret lisansı belgesinin eski hali olup, yeni halini bakanlığın https://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND adresinden görebilirsiniz.

“Ticaret lisansı” hakkında sorularınız için iletişim:  info@cekturk.com
+420775177364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

  ceviri translate cekturk pazar_arastirmasi cekturk reklam cekturk fuar cekturk

 ise alim cekturk toplanti_odasi cekturk ticaret_destegi cekturk  muhasebe vergi