Satılık: Bohemya Çek Granat Üretici Firması

Satılık: Bohemya Çek Granat Üretici Firması


Özellikle granat taşı üretimi ile diğer taş ve malzemelerle yapılan dekorasyona odaklanmış olan, Çek mücevherat ve takı üretimi yapan firma SATILIK! Çek granat firması, Kuyumcular Derneği‘ne kayıtlı olup, kendi ayar damgaları mevcuttur. Çek granat firması satışı ile ilgilenenler için iletişim: info@cekturk.com
Çek_granat3

Çek granat / garnet taşı nedir?

Peki bu Çek granatı nedir? Bu değerli taş neden bu kadar popüler? Çıkarıldığı başlıca ülke Çek Cumhuriyeti olup, diğerleri ise Brezilya, Kanada, Madagaskar, Alaska, Avustralya, Hindistan, USA, Sri Lanka, Afrika, Zaire ve Karolina’dır. Çeşitli renklerde ya da şeffaf ve yarı şeffaf olarak bulunur. Kırmızı renkli olanı ‘’ Lal taşı ‘’ olarak da bilinir. Lal taşı adı, eski kaynaklardan gelen bir isim olduğundan dolayı bazı kaynaklarda granat taşının lal taşı olduğu söylenir ancak ‘’ granet ‘’ olması ihtimali daha güçlüdür ve şu anda genel olarak da böyle bilinmektedir. Koyu kırmızıdan turuncuya ve bazen mora kadar renkleri değişebilir.
Firma, dünyada “Český granát” trademarkını kullanmaya yetkin iki firmadan biri. Bu da firmayı oldukça eşsiz ve rekabet avantajlı yapıyor. Mücevherat üretimi dışında firma, maden kazısı üzerine araştırma ve geliştirmeye de odaklanmış durumda. Firmanın iki hissedarı bulunmakta ve firmanın 100 % hissesini satmaktalar. Firma 90’lı yıllarda kurulmuş olup, satışın sebebi kurucuların yaşlanmakta ve işin başından ayrılacak olmaları, işlerini de maalesef ki yeni nesile geçirememeleridir.

İlgileniyorsanız / ilgileneceğini düşündüğünüz birileri var ise, bizimle her türlü sorunuz için her zaman iletişime geçebilirsiniz. Sizlere konu ile ilgili detaylı bilgi sağlamaktan ve firma ile ilgili sorularınıza cevap vermekten büyük mutluluk duyarız.

  • Çekya ticaret ilanlarımızın tamamı için tıklayın.
  • Çekya ticaret ve iş hizmetlerimiz için tıklayın.
Çek granat firması satışı ile ilgileniyorsanız, bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420 775177364