Prag’da Yazlık Sinema Keyfi

Prag’da Yazlık Sinema Keyfi


Prag’da yaz akşamları bir başkadır. İster Prag’da cafe ve barların teraslarında, bahçelerinde içkinizi yudumların, ister nehir kenarında yürüyüş veya spor aktiviteleri yapın, isterseniz de belli bölgelerde açık havada sinema keyfi… Yaz akşamlarının en sevdiğimiz aktivitelerinden biri olan Prag’da yazlık sinema seçeneklerini sizler için derledik.
Prag’da Yazlık Sinema Listesi

1. Žluté lázně: Nehir Kenarında Kurulan Platform ile Prag’da Yazlık Sinema İçin Favorimiz

‘Prague beach’ olarak bilinen, nehir kenarında yer alan adeta sayfiye mekanı Žluté lázně’de, masa tenisi, beach bolleyball, açık havada spor aletleri gibi sportif aktivitelerin yanısıra, restoranlar, büfeler bulunuyor. Çimlerde yayılıp güneşlenenler mi dersiniz, yoksa pis nehirde yüzen sarhoş turistler mi!

En sevdiğimiz yanı ise, yaz aylarında düzenlenen açık hava sineması geceleri. 2020 programı ve web sitesine ulaşmak için tıklayın.

Ve aman dikkat, yaz akşamları özellikle nehir kenarı oldukça serin olabiliyor. Yanınıza neredeyse kışlık mont ve polarlar almanız gerekebilir. Yoksa film boyunca donabilir ve tüm keyfinizi kaçırabilirsiniz.

2. Expo Açık Hava Sineması

 expo-outdoor cinema-Prague-summer

Mayıs 2017’de  Výstaviště Prag 7’de Holešovice bölgesinde kurulan Expo yazlık sinemasından söz etmeliyiz.Hava koşulları umulduğu gibi devam ederse eylüle kadar devam etmesi planlanan programlarda güncel filmler her çarşambadan pazara yayınlanıyor olacak.Gösterim 9:15’te başlıyor ve filmleri izlemek için yalnızca 120 Çek korunası ödemeniz gerekiyor.

Biletleri almak içinse ister Bio Oko web sitesini kullanabilir,isterseniz Bio Oko’ya giderek satın alabilir veya ani yapılmış bir plan ise gösterimden bir saat önce açılan ofisten biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Bu yazlık sinemayla ilgili diğer güzel bir özellik ise filmlerinizi izlemeniz için depozito karşılığı kulaklık ödünç alabiliyor olmanız.Böylece açık alanın keyfini çıkarırken filminize odaklanmanıza hiçbir engel olmayacak.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise,gösterim sırasında Expo yazlık sinemasının barından aldığınız yiyecek ve içeceklere izin veriliyor bu sebeple dışarıdan yiyecek ve içecek çok hoş karşılanmayacaktır.

Programları görüntülemek ve biletlerinizi satın almak için linki görüntüleyebilirsiniz.

www.biooko.net/en/
3. MeetFactory

 meet factory-prag-yazlık sinema-açık hava sineması

İkinci olarak bahsetmek istediğim yazlık sinema ise MeetFactory Yazlık Sineması.Diğerlerinde bulunmayan bir özellik olarak bu sinemada izleyiciler Facebook üzerinden oylama yaparak gösterimde olmasını istedikleri filmi seçebiliyorlar.Gösterim haziran ve temmuz ayların 21.30’da ağustos ayında ise 20.30’da başlıyor.

MeetFactory Yazlık Sineması özellikle Prag 5’te yaşayanlar için çok avantajlı! Giriş ücreti 80 Çek Korunası civarında iken Prag 5 bölgesinde yaşayanlar bu ücretin yalnızca yarısını ödemek durumundalar.

Gelecek gösterimleri görüntülemek ve biletlerinizi satın almak için web sitesini kullanabilirsiniz.

www.meetfactory.cz/en/program/ostatni

4. Tiskárna na Vzduchu

Třetí ročník Fair Fair ~ prvního Finger Food Festivalu v Praze!

Bahsedeceğim bir diğer mekan ise aslında yalnızca yazlık sinema alanı değil aynı zamanda bir çok konserin,tiyatronun,festivalin de düzenlendiği Stromovka parkının köşesinde bulunan Tiskárna na Vzduchu.Tramvaydan Vystaviste Holesovice durağında indiğinizde buraya çok yakınsınız!

Sinema severler için her salı günü saat 20.30’da gösterim başlıyor.Bilet fiyatı ise yalnıza 50 Çek Korunası.

Tıpkı diğer mekanlar gibi burada da şarap,bira,limonata ve bir çok kokteyl sipariş etmek mümkün.

Web sitesi için : http://tiskarnanavzduchu.cz/
5. Containall

Sıradaki bahsedeceğim yazlık sinemada ise hiçbir ücret ödemeden filminizi izleyebilirsiniz!Containall ismindeki bu mekan aslında bir açık hava barı ve kültürel merkez olarak kullanılıyor.Malostrana bölgesinde bulunan Containall nehir kenarına çok yakın ve mükemmel bir Charles Köprüsü manzarasına sahip.Adres; Cihelná Caddesi,Prag 1

Burada gösterimde olan filmler genellikle sanat filmleri ve deneysel filmler.Gösterim her salı günü saat 21.00 veya 21.30’da başlıyor.

Program için linki görüntüleyebilirsiniz.

containall.cz/mala-strana/program

containall-Prag yazlık-sinema

Keyifli seyirler! 🙂
Kaynak:
http://www.praguego.com/tips/summer-cinema-in-prague/
https://www.praguest.com/en/june-in-prague/2972-outdoor-cinemas-in-prague-2017.html
https://prague.tv/en/s72/c8-Cinema/n9502-Outdoor-cinema-opens-at-Vystaviste

Prag Türkçe rehber, havaalanı transferi, Prag Orta Çağ gecesi, tekne turu, Çek gecesi gibi turizm isteklerinizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364