Prag’da Yapılacaklar: Ücretsiz Aktiviteler

Prag’da Yapılacaklar: Ücretsiz Aktiviteler


Prag gezinizi en ekonomik şekilde planlamayı düşünüyorsanız, bu postu okumadan tarihlerinizi belirlemeyin derim. Zaten burada yaşıyorsanız ise, bu gün ve tarihleri yakalamak sizin elinizde! Seyahati sırasında müze ve galeri giriş ücretlerinden şikayetçi olanların özellikle dikkat etmesini önerdiğim bilgiler:
(Zdarma Çekçe’de “bedava” anlamına gelmektedir. Bu önemli kelimeyi aklınızda tuttuğunuz sürece, başınıza bir iş gelmeyecektir.:) Prag’da Yapılabilecek Ücretsiz Aktiviteler konusunda, sizin için bir liste hazırladık. Haydi hep birlikte bakalım! Prag gezilecek yerler yazımız için tıklayınız.

Prag’da Yapılacaklar, Ücretsiz Aktiviteler:

 • Vitus Katedrali, Çek Cumhuriyeti’nin en önemli dini yapılarından biri olup girişi ücretsizdir. Ziyaretçiler uzun bekleme kuyrukları için kendilerini hazırlamalılar.
 • Jewish Quarter ‘ı ücretsiz dolaşabilirsiniz. Sinagoglar, eski Yahudi Mezarlığı ve Franz Kafka’nın anıtını ziyaret edebilirsiniz.
 • The Museum of Decorative Arts, Salı günü 17.00-19.00 arası ücretsiz ziyarete açılıyor.
 • Kampa Müzesi’nde yer alan sergiler her ayın ilk Çarşamba günü ücretsiz olarak ziyaretçilerini bekliyor.
 • National Gallery ise her ayın ilk Çarşambası 15.00 ile 20.00 arası ücretsiz ziyaretçi kabul edenlerden biri.
 • Old Town Square’de yer alan St. Nicholas Kilisesi ve Mala Strana’daki Our Lady Victorious Kilisesi de ücretsiz ziyaret edebileceğiniz kiliseler arasında. Ayrıca yine Old Town Square’de yer alan Our Lady Before Tyn Kilisesi’nde ayinler yürütülmektedir, kiliseyi ücretsiz ziyaret edebilir hatta ayine katılabilirsiniz.
 • Charles Köprüsü’nün güneybatısında yer alan Lennon Duvarı da görülmeye değer yapılardan biriydi. Ancak duvarın çok kısa bir süre önce beyaza boyandığı haberini üzülerek paylaşmak isterim.
 • Vyšehrad, Prag’da ziyaret edebileceğiniz en güzel yerlerden biri olsa gerek. Çek Cumhuriyeti’nin önemli bilim adamlarının, şairlerinin, bestecilerinin, resssamlarının mezarları bulunan yer altı zeminini ücretsiz gezebilirsiniz. praha_zdarmaVysehrad parkında yürüyüş yapmanızı ve şehri buradan seyretmenizi öneriyoruz.
 • Santa Marina Magdalena Kilisesi’nde yer alan The Czech Museum of Music her ayın ilk Perşembe günü ücretsiz ziyarete açılıyor.
 • Night of Churches etkinliği Mayıs ayında, Night of Museums etkinliği ise Haziran ayın düzenlenmekte olup, tamamen ücretsizdir. Konserlerin,seminerlerin yer aldığı etkinliklere katılmanızı öneriyoruz.
 • Ünlü müzelerden bir diğeri Jiri Svestka Gallery, Salı ve Cuma günleri 12.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor. Galerie Display ise Çarşamba gününden Pazar gününe kadar 15.00 ile 18.00 arasında ücretsiz ziyaretçi kabul ediyor.
 • Dünyaca ünlü Bohemya kristallerinin üretildiği Karlovy Vary’daki Moser Glass Fabrikası Müzesi hafta içi 9.00 ile 18.00 arası ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.
 • Ücretsiz Prag Turları’yla ilgili olarak da 10.30 ile 14.00 arası gerçekleştirilmekte olup, Old Town Square’den başlamaktadır.

Yaklaşan ücretsiz etkinliklerden ikisinin müjdesini de şimdiden ÇekTürk bog takipçilerimize vermek isterim:
* 12  Aralık Cuma günü Christmas  workshop, 15:00 – 19:00 saatleri arasında, Muddum’da;
* 13 – 14 Aralık Cumartesi – Pazar günleri kurulacak olan gelenekselleşmiş olan Dyzajn Market, Piazzeta Narodni Divadlo’da.

Prag’da Yapılacaklar: Ücretsiz Aktiviteler listemiz şimdilik bu kadar! Güncel blog yazılarımızda görüşmek üzere!

Eğer Prag’da ücretsiz aktivitelerin yanısıra, Prag’da ücretli aktiviteleri de denemek isterim derseniz, Prag’da Orta Çağ gecesi, Çek gecesi, Mozart konseri ile akşam yemeği gecesi, Vltava Nehri tekne turu, vintage üstü açık araçlar ile Prag turu ve daha fazlası için : www.cekturk.com/turizm 

İletişim ve rezervasyonlarınız için:
info@cekturk.com

+420 775177364

tekne turu cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk etkinlik bileti cekturk transfer cekturk ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583    pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images