Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Prag’da Pilotluk Okulu


Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da harika bir geçmişe ve en kaliteli eğitime sahip olan Prag pilotluk okulu gibi bir uçuş eğitimi okulunda eğitim görüp, hayallerinizi gerçekleştirerek pilot olmak ister misiniz? Prag’da bulunan bu pilotluk okulunda eğitim görmüş ve birkaç yıldır Türk Hava Yolları’nda pilot olarak çalışmakta olan bir Türk (Ekrem K.) ile yaptığımız ÇekTürk röportajımız için tıklayınız.
EASA ve FAA,Dünya genelinde geçerliliği olan lisanslar ve diğer lisanslara çevrilmesi en kolay lisanslardır. Bu lisansların Türkiye’de de direkt geçerliikleri var, Türk Havacılık Genel Müdürlüğü’nden teyit edildi, yasa da bulunmaktadır. Prag’da bulunan bu pilotluk okulunda eğitim görmüş ve birkaç yıldır Türk Hava Yolları’nda pilot olarak çalışmakta olan bir Türk (Ekrem K.) ile yaptığımız ÇekTürk röportajımız için tıklayınız.

Prag Pilotluk Okulu

Flying Academy, uçuş eğitiminde uluslararası liderlerden biridir. Sadece Prag ve Brno’da değil, aynı zamanda Miami / ABD‘de de bir okulları mevcut. Otuz yılı aşkın bir süredir, dünya genelindeki çeşitli havayolları için en yüksek endüstri standartlarına göre pilotlar hazırlıyorlar.

Prag’da bulunan bu pilotluk okulu, hem EASA (European Aviation Safety Agency, Avrupa) hem de FAA (Federal Aviation Administration, ABD) yetkilileri tarafından yetkilendirilen, 30 seneden fazladır faaliyet gösteren köklü bir uçuş okuludur. CPL‘nin (Commercial Pilot License / Ticari Pilot Lisansı) hemen hemen tüm dünyada geçerliliği olan Global Pilot Lisansı sunarlar. Flying Academy, Avrupa’da çapraz Avrupa uçuş deneyimi sunmaktadır. Öğrencilerinin başarılı  pilotlar olmaları için gerekli deneyimleri pilotlara sağlar.
  • Tam donanımlı modern üslerde 27 uçağın kendi filosunu işletiyorlar ve tüm uçaklarını iyi kalite ve standartlara uygun bir şekilde muhafaza ediyorlar.Filodaki tüm uçaklar, pratik eğitim sırasında kiralanabilir.
  • Mesleki eğitimlerinde Bristol Ground School CBT (bilgisayar tabanlı eğitim) vardır.
  • Sağlık ve güvenlik ilkelerini titizlikle uygularlar.
  • Öğrencilerine, 160.000‘den fazla uçuş saati ile Havayolu ve Askeri Pilotlar tarafından yönlendirilen kurslar sağlarlar.
  • Standart işlem prosedürleri ile eğitimlerini verirler.
  • Uluslararası uçuş deneyimine odaklanırlar.
  • Prag pilot okulundan mezun herkes, Türkler de dahil olmak üzere güzel havayolları firmalarında iş bulmaktadırlar. (Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet ve diğer uluslararası havayolları firmaları Qatar Airways vb.) Prag’da bulunan bu pilotluk okulunda eğitim görmüş ve birkaç yıldır Türk Hava Yolları’nda pilot olarak çalışmakta olan bir Türk (Ekrem K.) ile yaptığımız ÇekTürk röportajımız için tıklayınız.

Çekya Vize Başvurusu İçin Konaklama, Sağlık Sigortası ve Çeviriler:

  • Konaklama: Metropolitan Üniversitesi’nin kendi yurtları yoktur, fakat ÇekTürk’ün birlikte çalıştığı Prag’daki yurtlara göz atabilirsiniz. Konaklama belgeniz (proof of accomodation) için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Sağlık sigortası: Çek Cumhuriyeti’ne gelmeden önce Çek firmalarından sağlık sigortası yaptırmalısınız.
  • Çeviriler: Vize aşamasında belgeleriniz için Türkçe-Çekçe resmi çeviriler gerekmektedir.

+ Çekçe,  İngilizce kurslar ve Çekya’da eğitim hizmetlerimizin tamamı için:  www.cekturk.com/egitim
Prag’daki Pilotluk Okulu hakkında detaylı bilgi, programlar, kayıt ve tarihler için ve Çekya eğitim danışmanlığı için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

Çek Cumhuriyeti’nde diğer üniversite seçeneklerimiz için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

sigorta insurance cekturk  dil kursu cekturk konaklama cekturk diploma denkligi cekturk ceviri translate cekturk prag_kurs_yaz_okulu_cekturk-768x512 - Kopya