Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Prag’da Çek Gecesi


Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ın en popüler ve tarihi restoranlardan birinde, Folklorik Çek gecesi ile unutulmaz bir gece yaşamak ister misiniz? Prag Çek gecesi rezervasyon için iletişim: info@cekturk.com, +420 775177364  (WhatsApp için: +905354182108)

Ayrıca Prag Türk rehberPrag havaalanı ulaşım, Prag Orta Çağ gecesiPrag retro üstü açık araçlar ile gezi, tekne turu gibi turizm istekleriniz için bize ulaşabilirsiniz. info@cekturk.com

   

1910 yılında kurulan Çek restoranı, misafirperverlik için her zaman elinden geleni yapmış ve geleneksel halk eğlencelerinin merkezi olmuştur. Restoran, Prag Kalesi’nden çok uzak mesafede değil ve çoğunlukla yabancı ziyaretçiler için ziyaret etmeden ayrılmak isteyemeyecekleri geleneksel eğlenceler sunuyor.

Prag Çek Gecesi – ÇekTürk Deneyimleri ve Güvencesi ile

Çek Cumhuriyeti’nin günümüzde de devam eden geleneksel dansları ile eğlenip, birbirinden lezzetli geleneksel Çek yemekleri ile özel Güney Moravya kadehlerinde servis edilen şarabınızdan yudumlarken tanıklık etmek isteyeceğiniz unutulmaz bir deneyim sunuyor! Çek yemekleri ile ilgili genel bilgi almak için tıklayın.

 

Prag Çek gecesi ziyaretçileri için, gece boyunca Çekya’nın farklı yörelerine ait folklorik müzik şöleninde akşam boyunca 4 müzisyen sahne alıyor. Çek gecesinin başında, konuklar geleneksel müzikleri dinlemiş oluyorlar. Daha sonra ise “gösteri” başlıyor. Yani, Bohemya, Moravya, Slovak folk müzikleri ve folk dansları ve Roman şarkıları ve dansları ile program başlıyor. Çek gecesinin bu kısmı yaklaşık 1 saat sürüyor. Ziyaretçiler, geleneksel tipik folk enstrümanlarını, örneğin hammer-dulcimer, fujara (shepherds-whistle) and bag-pipe görme fırsatına sahip oluyorlar!

Prag Çek gecesi, kısa bir mola verdikten sonra ziyaretçilerin dileklerine, milliyetlerine ve ruhlarına uygun uluslararası müzik çalmaya başlıyor! Burada isteyen dans edip, isteyen şarkı söyleyebiliyor. En sonunda ise, yaklaşık 10:15 civarında, ziyaretçiler eğer ilgilerini çekerse, halk müziğinden ilham almış olan (Smetana, Dvořák, Brahms, Sarasate, Mozart, Monti gibi) ünlü klasik müzik bestelerini dinleyebilirler. Her akşam konukların moduna göre farklı şekillenir.

  • Gösteri saat 19.30’da başlayıp. saat 22:30 gibi biter.
  • Restoran 180 kişilik kapasiteye sahip olup, neredeyse her gün açıktır.
    Yoğun sezonda (1.4 – 31.10.) hemen hemen her gün açıkken, kış sezonunda (1.11 – 31.3.) her Cuma ve Cumartesi sizlerle buluşmak için kapılarını açmaktadırlar.

Çek gecesi, Çek kültürünü daha yakından tanımanıza fırsat verir. Çek yemekleri alakart veya fiks menü olarak seçmeniz mümkündür. 3 farklı menü seçeneğinden damak tadınıza uygun olanı seçmenize olanak sağlayan restoran, domuz eti içermeyen menü seçeneklerine de sahiptir.

Prag Çek gecesi soru ve rezervasyonlarınız için iletişim:
info@cekturk.com

+420 775177364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

tekne turu cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk etkinlik bileti cekturk transfer cekturk ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583   pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  26cb1c551c22ee82c0dfc960c0e09e8a--glass-design-d-art images