Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2017

Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2017


Dün akşam, yani 30 Ekim 2017 Pazartesi akşamı Prag Hotel Intercontinental’de, T.C. Prag Büyülelçiliğimiz tarafından, Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonumuz gerçekleşti. Saat 18:00’da başlayan etkinlikte, Türkler’a yakışır şekilde, kapıda Büyükelçiliğimiz tarafından çok hoş ve çok sıcak bir karşılama yapıldı.

prag_turk_buyukelcilik_cumhuriyet_resepsiyonu_2017_3

Prag’da Cumhuriyeti Resepsiyonu Açılış Töreni

Açılış İstiklal Marşımız ve Çek Milli Marşı ile yapıldı. Sonrasında T.C. Prag Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı tarafından ve  Çek Dış İşleri Bakan yardımcısı Martin Tlapa tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

prag_turk_buyukelcilik_cumhuriyet_resepsiyonu_2017Aşağıda ise, Prag T.C. Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı’nın açılış konuşmasının sonundaki, bugün yani 31 Ekim Salı günü saat 18:30’da Nymburk kentinde, ČEZ Nymburk ile Beşiktaş basketbol takımı gerçekleşecek olan basket maçı hakkındaki duyurusunu izleyebilirsiniz:

Biz ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, Milan ile birlikte bu özel etkinliğe davet edilmekten büyük mutluluk duyduk, aynı zamanda ise uzun süredir görüşme şansı bulamadığımız tanıdıklarımızla birlikte bulunmaktan çok keyif aldık. Sunulan güzel ikramları ve Türk yemeklerini ise tatma fırsatımız oldu.
  • Geçen seneki etkinlik, Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2016 yazımız için tıklayınız.
  • Prag’da Cumhuriyet Resepsiyonu 2015 yazımız için tıklayınız.
  • Prag Türk Konsolosluğu iletişim bilgileri için tıklayınız.

prag_turk_buyukelcilik_cumhuriyet_resepsiyonu_2017_cekturk_ceskoturecko

Bu önemli ve keyifli daveti hazırlayan Prag T.C. Büyükelçiliğimize ve etkinlikte yaptığımız keyifli sohbetlerde bulunan tanıdıklarımıza, ayrıca yeni tanışma fırsatı bulduğumuz herkese de çok teşekkür ederiz.
En değerli bayramımız, Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!