Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Prag’da Amerikan Lisesi


Çek Cumhuriyeti’nin ilk Amerikan lisesi olan bu lise hem Prag’da İngilizce eğitim almak durumunda olan yabancılar hem de Amerikan eğitim kalitesiyle İngilizce dilinde eğitim almak isteyen Çek öğrenciler için: Prag Amerikan Lisesi.

Avrupa’nın kalbi, Çek Cumhuriyeti / Prag’da bulunan, İngilizce eğitim veren Prag Amerikan lisesi, her geçen gün daha da küreselleşen dünyamızda öğrencilerin yalnızca İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için değil aynı zamanda da uluslararası bir ortamda özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini sağladığı için mükemmel bir fırsat.

Prag’da Amerikan lisesi – Eğitim Sistemi

Amerikan liselerinde eğitim 9. sınıftan 12. sınıfa kadar olmak itibariyle 4 yıl sürmektedir.Bu da aslında Çek Cumhuriyeti eğitim sistemi ile kıyaslandığında Çek Cumhuriyeti’nde Amerikan lisesi öğrencilerinin lise eğitimlerini 1 yıl erken tamamlamaları anlamına gelir.

Her bir eğitim yılı trimester (3 aylık dönem) denen 3 döneme ayrılmıştır. Öğrenciler her bir trimesterda seçtikleri  5 dersten sorumludur ve her bir okul gününde 70 dakika uzunluğunda 5 ders bulunmaktadır.

Prag’da Amerikan lisesi – Dersler

Amerikan eğitim sisteminde esneklik temel alındığı için öğrenciler kategorilere ayrılmış çeşitli bir çok ders arasından seçim yapma şansına sahiptir. Bu kategoriler aşağıdaki gibidir:

  • Sosyal Bilimler
  • Matematik
  • Bilim
  • Dünya Dilleri
  • Seçmeli Dersler

English-taught-high-school-in-Prague                high-school-in-Prague-English-language

Prag’da Amerikan lisesi – Başvuru Süreci

Prag’da bulunan Amerikan lisesinde öğrencilerin karakter ve tutkuları sınav başarılarından daha önemli görüldüğü için başvuru sürecinin parçası olarak öğrencilerin girmek durumunda oldukları tek sınav İngilizce sınavıdır.

Başvuru süreci aşağıdaki aşamaları içerir:

  • Başvuru: Başvuru formunu doldurup, son 2 yıllık transkriptinizi resmi çevirisi ile birlikte e-mail olarak göndermeniz gerekmektedir.
  • Yazılı makale
  • Kişisel mülakat
  • İngilizce sınavı

Öğrenim Ücreti

2019 / 2020 akademik yılı lise öğrenim ücreti 325.000 CZK (yaklaşık 12.580 EUR), ortaokul öğrenim ücreti ise 295.ooo CZK’dır (yaklaşık 11.420 EUR).

Neden Prag’daki Amerikan lisesini seçmelisiniz?

Uluslararası bir çevre: Amerikan lisesinde tüm dersler İngilizce olarak uluslarararası tecrübe kazanmış öğretmenler tarafından öğretilir.

Uygun fiyatlar: Yurtdışındaki diğer İngiliz ve Amerikan liselerinin aksine Prag’daki bu Amerikan lisesinde fiyatlar oldukça uygun. Ayrıca Prag’daki diğer İngilizce eğitim veren liselere göre de ücretlendirmesi oldukça uygun.

Amerikan bilgisi: Amerikan eğitiminin  dünyadaki en iyi eğitimlerden biri olması sebebiyle Prag’da Amerikan lisesinde öğrenciler yüksek kaliteli eğitim alacaklar.

Proje bazlı öğrenme: Pratiğin teori kadar önemli olduğu bilindiği için her dönemin iki haftası tematik öğrenmeye ayrılmıştır.

Birey odaklı eğitim: Bireysel danışma, özelleştirilmiş dersler ve workshoplara yer verilir.

Gerçeklikle bağlantı kurma: Siyasetçiler, iş adamları ve bilim adamları  ile yapılan tartışmaların yanında öğrenciler kendi projelerini geliştirmeleri için desteklenirler.

Yurtdışında eğitim fırsatı: Öğrenciler Amerika ve Kanada’daki bazı okullar için indirim alabilirler.

Amerikan lise diploması: Amerika’da bulunan lise ile kurulmuş partnerlik aracılığıyla,Prag’da Amerikan lisesinden mezun olan öğrenciler Amerikan lise diplomasına da sahip olurlar.

Prag’da İngilizce dilinde lise eğitimi konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak, bahsedilen Prag’da Amerikan lisesi ile ilgili sorularınız, başvuru talebiniz ve Çek Cumhuriyeti’nde ücretsiz eğitim danışmanlığı için bizimle iletişime geçiniz:
info@cekturk.com
+420 775 177 364

İlginizi Çekebilecek Diğer Hizmetlerimiz:

Lise highschool cekturk sigorta insurance cekturk konaklama cekturk cek vize vizum visa cekturk ceviri translate cekturk dil kursu cekturk diploma denkligi cekturk  universite university cekturk