Prag’da Alışveriş : Tarihi Pasajlar

Prag’da Alışveriş : Tarihi Pasajlar


Prag’da alışveriş, bize en sık sorduğunuz soruların başında geliyor.  Prag’a nerede alışveriş yapabilirim? Prag’dan ne alınır? gibi sorularınızın cevabı için bu yazımızı hazırladık.

Prag’da Alışveriş Pasajları

1. Pasáž českého designu / Passage of Czech Design

Adı üzerinde Çek tasarımcıların eserlerinin sergilendiği, kübik bir mağazanın da bulunduğu bu pasajda, zaman zaman etkinlikler de düzenlenir. Prag merkezinde bulunur. İçinde oldukça tatlı da bir cafe bulunur, Art Cafe isminde.

Web sitesi: www.pasazdesignu.cz
Adres: Na Příkopě 24, Prague 1

2. Pánská pasáž 

Men’s passage veya erkeklerin pasajı diye çevirebileceğimiz bu pasaj, adı üstünde erkeklere yönelik ürünler ve hizmetler satan bir yerdir. Erkeklere yönelik kozmetik ürünleri, traş malzemeleri, tasarım çantaları, ayakkabıların yanısıra, erkek kuaförü de mevcut. Oldukça şık ve tasarım ürünler, lokal markalar da yer alıyor.

Web sitesi: www.panskapasaz.cz

Adres: Na Příkopě 23, Praha 1

3. Černá růže (Black Rose)

Prag alışveriş caddesi Na Příkopě’de bulunan, 1990’larda inşa edilmiş olan küçük bir alışveriş merkezi denebilir. 50 mağaza ve birkaç restoran bulabilirsiniz.

Adres: Na příkopě 12, Prague 1
Ulaşım: Metro A/B to Můstek durağı
Saatleri: Pazartesi-Cuma 9:00 – 20:00, Cumartesi 9:00. – 19:00, Pazar 11:00 – 19:00
Web sitesi: www.cernaruze.cz

4. Slovanský dům (Slavic House)

Slovanský dům, yine yukarıde geçen alışveriş sokağı Na Příkopě’de yer alan, şık bir pasajdır. Nautica, Mexx, Miss Sixty gibi mağazaların bulunduğu bir pasajdır. Restoranlardan ise Ambiente Brasileiro, Kogo Café & Ristorante ve şarapçı olarak da ufak mağazalar bulunur. Çok güzel bir avlusu bulunur.

Adres: Na příkopě 22, Prague 1
Ulaşım: Metro A/B, Můstek durağı
Websitesi: www.slovanskydum.cz

Prag kristalleri yazımız için tıklayın.

Prag Türk rehber, havaalanı transfer, Prag Orta Çağ gecesi, Çek gecesi gibi turizm isteklerinizin tamamı için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364