Prag’a ve ÇekTürk Ailemize Sefalar Getiren: Nilay Aygün İçli

Prag’a ve ÇekTürk Ailemize Sefalar Getiren: Nilay Aygün İçli


Öncelikle Prag’a ve sonrasında ÇekTürk ailemize taze kan :  Nilay Aygün İçli! Kendisi basın alanında tecrübeli ve uzman olup, şimdiden Çek Cumhuriyeti’ndeki tecrübelerini yazmaya başladığı keyifli yeni blogu ANNE BEN GURBETÇİ OLDUM’u linkten inceleyebilirsiniz : annebengurbetcioldum.blogspot.cz

Şimdiden kendisiyle birlikte çalışacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyor, profesyonel kaleminden çıkacak, özellikle gezi alanındaki yazılarını dört gözle bekliyoruz! Umuyoruz bambaşka bir bakış açısından Çek Cumhuriyeti’ne bakış ve tanıtım sizlerin de hoşuna gidecektir. Biz yazılarını çok seviyor ve bir çırpıda, gülümseyerek, öğrenerek okuyoruz!

ČeskoTurecko / ÇekTürk ailemize hoşgeldin diyor, kendini tanıttığı yazısını aşağıda paylaşıyoruz : 

Nilay_Aygun_Icli_CekTurk_CeskoTurecko

” Merhaba,

Ben Nilay Aygün İçli. İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim Habercilik Bölümü mezunuyum. Mezuniyetin ardından Ankara’da, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Basın Müşavirliği’nde çalıştım. Bunun yanı sıra Artı90 Dergisi muhabirliği ve Regensburg Haber’in Ankara Temsilciliği görevini yürüttüm.

Ardından evlendim ve eşimden dolayı Prag’ a yerleştim. Prag’ da bu aralar Çekçe derslerinin yanı sıra, Prag hakkında gözlemlerimi paylaştığım blog sayfamla uğraşıyorum ve bol bol fotoğraf çekiyorum.

Farklı bir kültürü yaşamak oldukça enteresan bir deneyim benim için. Bu deneyimlerimi,  ÇekTürk ailesinin bir üyesi olarak merak edenlerle paylaşacak olmak ise ayrıca heyecan verici olacak.”