Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Prag Tıp Hazırlık Eğitimi


Çekya’da tıp okumak istiyorsunuz ancak Prag tıp fakültesi giriş sınavlarına kendinizi hazır hissetmiyor musunuz? Lisede aldığınız kimya, biyoloji, fizik bilginizin Prag tıp fakültesi giriş sınavları için yetersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu durumda Prag İngilizce tıp hazırlık eğitimi başvurular ve danışmanlık için bize ulaşın: info@cekturk.com, +420775177364

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz:

     

Prag’da İngilizce Tıp Eğitimi

1) Prag Charles Üniversitesi Tıp fakültesi (Çekya’da Tıp) ve Hazırlık Programı

Prag Charles Üniversitesi, 1348 yılında kurulmuştur ve Orta Avrupa’nın en eski, en köklü üniversitesidir. Charles Üniversitesi, köklü ve kaliteli eğitimi ile ön plana çıkıyor. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Charles Üniversitesi’nde tıp eğitimi almadan önce, Prag tıp hazırlık eğitimi detayları aşağıda:

 • Prag tıp hazırlık eğitimi yaklaşık 5 ay sürüyor, Ocak ayı ortasından Mayıs sonuna kadar devam ediyor. Charles Fakültesi tıp sınavları da zaten Mayıs ayı sonunda ve Haziran ayında yapılıyor.
 • Biyoloji, kimya, fizik dersleri gibi Prag tıp fakültesi giriş sınavında çıkacak konular İngilizce olarak veriliyor. Ayrıca Çekçe temel iletişim dersi ve İngilizce tıp dersi sunuluyor.
 • Haftada beşer saat biyoloji – kimya – fizik dersleri, haftada üç saat temel Çekçe dersi ve haftada iki saat tıp İngilizcesi veriliyor.
 • Prag tıp hazırlık eğitimi ücreti 110.000 CZK’dır. (Yaklaşık 4.291 EUR)

Prag Charles Üniversitesi 1. tıp fakültesinde kısa bir gezintiye çıkmak için, sizlere özel çektiğimiz YouTube videomuzu izleyebilirsiniz:

2) Prag Çek Teknik Üniversitesi Tıp ve İngilizce Hazırlık Programı

Çek Teknik Üniversitesi, Çekya’nın en iyi teknik üniversitesidir. Köklü ve kaliteli eğitimi ile bilinir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Çek Teknik Üniversitesi ile ildili daha detaylı bilgi için tıklayın.

 • Prag İngilizce tıp hazırlık eğitimi neredeyse bir yıl sürüyor.
 • 15.9.2020 – 31.8.2021 tarihleri arasında
 • İngilizce, İngilizce konuşma, matematik, biyoloji, kimya, fizik gibi dersler alınıyor.
 • Bu hazırlık programının ücreti:
 • Ücreti 4.900 EUR

BONUS: Charles Üniversitesi Podebrady – İngilizce Tıp Hazırlık

Charles Üniversitesi Podebrady’ şehrinde İngilizce tıp eğitimi. (Eylül 2020 – Haziran 2021). İngilizce, Çekçe, fizik, kimya, biyoloji dersleri veriliyor. Toplam ücreti 6.340 EUR.

Çekçe tıp eğitim istiyorsanız, tüm merak ettikleriniz bu videoda:
Prag’da tıp hazırlık eğitimi almadan, direkt Charles Üniversitesi tıp fakültelerinin giriş sınavlarına başvurmak istiyorsanız ise:

Yurtdışında Tıp Eğitimi: Prag Charles Üniversitesi

Yurtdışında tıp okumak isteyenler için Prag Charles Üniversitesi tıp fakültesi önde geliyor. Prag tıp fakültesi fiyatları yıllık 12.000 EUR’dan başlıyor ve eğitim toplamda 6 yıl sürüyor. Prag tıp fakültesi İngilizce eğitim detaylı bilgi için tıklayın.

Prag Charles Üniversitesi, henüz birlikte çalıştığımız üniversitelerden biri olmadığından dolayı, ücretli olarak Türk öğrencilere hizmet sunabilmekte, tüm başvuru süreçlerini onlar adına yürütüp, süreci birebir takip etmekteyiz. Bu esnada öğrencilerin Prag tıp fakültesi ile ilgili sorularını cevaplıyor ve her aşamada destek oluyoruz. Çek Cumhuriyeti üniversiteleri ücretsiz danışmanlık verdiğimiz bölüm ve okullar listesi için ise tıklayın.

Türk Öğrencilerimizden ve Velilerimizden Referanslarımız:

Türk öğrencilerimizden gelen güzel referansların tamamı için tıklayın.

ÇekTürk’ü tanımam kızımın Prag’da alacağı tıp eğitimi sebebiyle oldu. Yazıma kendilerine her şey için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çok teşekkürler sevgili Ece Hanım. Güler yüzünüz, cana yakınlığınız, hızlı geri dönüşleriniz, hangi konuda olursa olsun sorunlarımı çözdüğünüz ve en önemlisi Prag da kendimi yalnız hissettirmediğiniz için. Kızımı gönül rahatlığı ile Prag’da bırakıyorum. Biliyorum ki bir telefonum hatta bir mesajımla Ece Hanım ne gerekiyorsa anında gerekeni yapacaktır. Üstelik maddi çıkar gözetmeden. 

Şunu kesin olarak belirtmeliyim ki ÇekTürk için para öncelik değil. Öncelik işin en iyi şekilde yapılması ve bizlerin memnuniyeti. Eğer Prag’a bir şekilde yolunuz düşerse, kesinlikle ÇekTürk ailesiyle tanışmanızı tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler sevgili Ece ve Milan. Sevgiyle kalın…

A. S.  (Prag’da tıp okuyan öğrencimizin velisi), Temmuz 2019

Çekya’da Eğitim İçin Neden ÇekTürk ile Çalışmalısınız?

Kısa Bilgi: ČeskoTurecko / ÇekTürk, 2013 yılında Çek – Türk ortaklığımızda, Prag’da kuruldu. Çek limited firmamız Galavito s.r.o. altında faaliyet gösteren ÇekTürk, senelerdir Çek ve Türkler’e profesyonel ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Çekya’da eğitim alanında ise, Türk öğrencilerimize yıllardır eğitim danışmanlığı, belgeler, çeviriler, diploma denkliği, sigorta, konaklama gibi birçok profesyonel hizmet sunuyoruz.

 1. Çekya’nın başkenti Prag’da bulunup, Çek üniversiteler ile birebir iletişimde olmak, üniversitelerdeki kontaklarımız ve okul ziyaretlerimiz sayesinde birebir kontaklarımız ile her konuyu görüşebilmek
 2. Çekya’da bulunduğumuzdan dolayı, Çekya’da başınıza gelebilecek her sorun ile birebir ilglenebilmek
  Belgeleriniz, gerektiğinde üniversite ziyaretlerimiz, yetkililer ile Çekçe iletişim fırsatımız.
 3. Çek – Türk ekibimiz sayesinde hem Çekçe hem Türkçe olarak sizlere ve Çekya’daki konularınıza birebir eğilebilmemiz
 4. Sadece Çek üniversitelerine kayıt için değil; Çekya diploma denkliği, Çekçe çeviriler, konaklama, Çekya sağlık sigortası, Çek vizesi gibi birçok alanda Türk öğrencilere destek sunmamız
 5. Çekya’ya ve Çekya’da eğitime hakim olmamız, sayısız ÇekTürk blog yazılarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusu İçin Konaklama, Sağlık Sigortası ve Çeviriler:

Çekya’da tıp ve Prag İngilizce tıp hazırlık okumak için veya diğer Çek üniversiteleri, Macaristan üniversiteleri ve Polonya üniversiteleri seçeneklerimiz için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364