Prag Terezin Turu

Prag Terezin Turu


Çekya’da bulunan Terezin kampı nerede, Prag Terezin arası mesafe nedir gibi birçok sorunun cevabını Terezin Nazi Kampı yazımızda bulabilirsiniz. Terezin Kampı, Prag’ın 63 kilometre kuzeyinde bulunur. 2. Dünya Savaşı’nda zulüm ve işkence gören insanların toplandığı bu kampa girer girmez, tüyleriniz diken diken olacak.

Terezin turu, Prag Türk rehber, Terezin Türk rehber, Terezin turu, Prag havaalanı transfer,
Prag Orta Çağ gecesi gibi turizm hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com , +420 775177364 

Prag Terezin Arası Kaç Km?

Prag’dan Terezin’e mesafe yalnıza 63 kilometredir. Araba ile yaklaşık 45 dakikada gidilebilmekte.

Prag Dresden arası mesafe ise yaklaşık 150 kilometre olup, yaklaşık 2 saatte araba ile gidilebilmektedir. Prag Dresden (Almanya’nın tarihi bir şehri) blog yazımız için tıklayın. Bu üç şehir arası yolculuğu Google Maps üzerinden görüntülemek için tıklayın.

 

Prag’dan Terezin’e Nasıl Gidilir?

Terezin kampına nasıl gidilir? sorunuzun cevabına gelince ise özel turlar daha avantajlı oluyor. Çünkü bilgimiz dahilinde direkt otobüs bulunmuyor. Özel turlar ile Türkçe rehber eşliğinde gitmek isterseniz bize ulaşın: info@cekturk.com
Terezin Kampında Çekilen Film: La Vita E Bella, Hayat Güzeldir filmidir. Bu filmi izlemekten asla sıkılmam. Terezin kampı hikayesi  ve aslında tüm kampların hikayesi çok güzel şekilde, bir çocuğun da hikayesiyle birlikte içli şekilde anlatılmış.

Terezin Kampı Ekşi sözlük yorumları için ise tıklayın.

Terezin kampı giriş ücreti: 250 CZK (Lütfen güncel fiyat  ve saatler için web sitesine bakın.)

Oldukça fazla türk ziyaretçisi de olduğundan, Türkçe metinlere rastlamanız mümkün olacaktır. Prag’da yaşamakta Nilay’ın Terezin ziyareti ve izlenimleri yazısına ulaşmak için tıklayın.

Kamptaki yatakhaneler, işlenceye maruz kalanların kişisel eşyaları ve hatıraları ise aşağıdaki fotoğraflarda:

  

Çok acı ancak, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra 1945 -1958 yılları arasında kurulan mezarlıkta 10.000’den fazla cenaze bulunmaktadır. Hele ki bu bedenlerin çektiği işkenceleri, gaz odalarını düşündükçe, insan çok üzülüyor. Aşağıda Terezi Kampı’nda bulunan mezarlığın fotoğrafını görebilirsiniz:

Prag Türk rehber, Terezin Türk rehber, Terezin turu, Prag havaalanı transfer,
Prag Orta Çağ gecesi gibi turizm hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz:

info@cekturk.com
+420 775177364