Prag T.C. Büyükelçilik İletişim

Prag T.C. Büyükelçilik İletişim


Bize, yani ČeskoTurecko / ÇekTürk’e en sık sorulan sorulardan biri de: Prag T.C. Büyükelçiliği iletişim bilgileri, artı bazen Prag T.C. Büyükelçiliği adresi ve daha fazlası… Hatta Prag Türk Büyükelçiliği diye biz ÇekTürk’e ulaşanların sayısı da oldukça fazla diyebiliriz. Bu nedenle sitemizde bu önemli ve bize sık sorulan bilgiye yer vermeye, kafa karışıklıklarınızı gidermeye karar verdik.
Prag T.C. Büyükelçiliğimize kendi web sitelerinde yer alan telefon numaralarından veya email adreslerinden ulaşabilirsiniz:

  • Prag Türk Büyükelçiliği Posta adresi: Na Orechovce 69, 162 00 Praha-6,  Czech Republic
  • Prag Türk Büyükelçiliği telefon numarası: +420 224 311 402 , +420 224 311 403. (Acil durum / nöbetçi telefon no: +420 777 929 971 / +420 773 164 614)
  • Prag Türk Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi e-mail adresi: consulate.prague@mfa.gov.tr (Konsolosluk şubesi),  embassy.prague@mfa.gov.tr

Çek Cumhuriyeti’nde Türk vatandaşlarının yaşadığı acil durumlar (örneğin pasaportunuz kayboldu veya başınıza başka bir durum geldi) için ise, eğer hafta sonu veya bayram ise dolayısıyla konsolosluk çalışmıyor ise, T.C. Dışişleri Bakanlığına bu numaradan ulaşabilirsiniz. +90 3122922929

ČeskoTurecko / ÇekTürk Nedir ve Prag T.C. Büyükelçiliği ile Bağlantısı Nedir?

Öncelikle şunu belirtmek ve altını çizmek isteriz ki, 2013 yılından beri Prag’da Galavito s.r.o. Çek limited şirketimiz altında faaliyet göstermekte olup; Galavito Heating Table ısıtı ürünlerimizin Prag’da üretimini yapmakta ve Avrupa’ya satmaktayız. Diğer iş kolumuz olan ČeskoTurecko / ÇekTürk ile ise, Çek – Türk dünyalarını birbirine bağlamayı amaç edinip, hem Çekya hem Türkiye’de kapsamlı profesyonel hizmetler sunmaktayız.

     

Özel bir Çek şirketi olarak, resmi kurumlar ile ve dolayısı ile T.C. Prag Büyükelçiliğimiz ile kağıt üzerinde herhangi bir bağlantımız bulunmamaktadır. Ancak Prag’da iş yapmakta olan Çek – Türk iş partnerleri olarak; T.C. Prag Büyükelçiliğimizin etkinliklerine katılmakta, yeri geldiğinde duyurularını kendi takipçilerimize yapmakta, daha çok kişiye ulaştırmakta ve çalışanlarının büyük çoğunluğunu birebir tanıyıp iletişimde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyet resepsiyonları ile ilgili yazılarımıza görüntülemek için tıklayınız.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

     
T.C. Prag Büyükelçiliğimiz dışında CzechTrade, CzechInvest, AMSP (Çekya’da KOBİ) gibi Çek resmi kurumları ile iletişimde olup, kendileri ile birçok projemiz ve iş birliğimiz bulunmakta ve bundan dolayı büyük gurur duymaktayız. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen üniversitelerinden köklü Çek Teknik Üniversitesi ile iş birliği yapmış olmaktan, ürünümüzün geliştirilmesinde bizi desteklemelerinden ve projemize büyük katkı sağlamalarından ötürü teşekkür ediyoruz.

   

Çek iş partnerim Milan Hnatek ise, kendisi İstanbul’daki Çek Büyükelçiliği’ne bağlı CzechTrade’de çalışmış olup, hala bağlantılarımız sürmekte ve kendilerini İstanbul ziyaretlerimiz esnasında ziyaret etmekteyiz. Benimle ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz. ÇekTürk hakkında Çek ve Türk medyasındaki haberler için tıklayın.

        

Adres kaydı, nikah kıyılması gibi birçok işlem yapılmakta, Prag T.C. Büyükelçiliği’nde (oturum ve kaydınız varsa tabii) oy kullanabilmektesiniz. Detaylı ve güncel bilgi için lütfen kendileri ile iletişime geçiniz.
ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak biz de dilerseniz size Çekya’da iş – ticaret, eğitim, turizm gibi konularda destek olmaktan ve hizmetlerimizi sunmaktan mutluluk duyarız.


ČeskoTurecko / ÇekTürk iletişim:
info@cekturk.com
+420 775177364