Prag New York Üniversitesi Ziyaretimiz

Prag New York Üniversitesi Ziyaretimiz


Prag New York Üniversitesi, Türk öğrenciler için çalıştığımız üniversiteler arasında yer alıyor. Özel bir üniversite olan Prag New York Üniversitesi’nin Prag’daki binasına 2018 yılında ziyaret gerçekleştirdik. Hem siz Türk öğrencilerden gelen soruları yönelttik, hem de sizler için tüm detayları tek tek inceleyip, birçok fotoğraf çekme fırsatı bulduk.

Prag New York Üniversitesi’nde İngilizce lisans, yüksek lisans eğitimi almak ve Çekya eğitim danışmanlık paketlerimiz için iletişim: info@cekturk.com , +420775177364

Prag New York Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

  • Prag New York Üniversitesi’nin öne çıkan özelliği, hem Amerikan hem Avrupa siteminde akredite edilmiş olmasıdır. Ayrıca, akredite edilmiş Amerikan ve Avrupa üniversiteleri ile ortaklaşa çalışarak düzenledikleri uluslararası MBA programları da vardır.
  • 60’tan fazla ülkeden 800den fazla öğrenciye sahiptir.
  • 25’ten fazla ülkeden 125 öğretim görevlisi vardır.
  • UNYP’nin uluslararası lisans ve yüksek lisans programlarında 20 yılı aşkın bir tecrübesi vardır.
  • İngilizce psikoloji sunan tek Çek üniversitesidir. Hem İngilizce psikoloji lisans, hem İngilizce psikoloji yüksek lisans eğitimi sunmaktadır.
  • Prag New York Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi ve bölümleri için tıklayın.

 

Prag New York Üniversitesi Ziyaretimiz

Prag’da bulunan bu üniversitenin yeri oldukça merkezi, I.P. Pavlova durağından sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Ve yurdu ise okulun aynı sokağında yer alan, yani yine merkezi ve okula sadece 1-2 dakika yürüyerek varacağınız bir mesafede yer alıyor.

Oldukça butik olan ve çok kaliteli bir eğitim sunan UNYP’de, sınıflar oldukça küçük olup, öğretim görevlileri ile çok yakın ilişkiler içinde olmak mümkün. Ders aralarında ise nefes alacağınız, Prag manzaralı güzel terası gerçekten öğrenciler için çok büyük bir güzellik.

UNYP’nin çok güzel bir kütüphanesi, her öğrenciye yetecek kadar masa üstü bilgisayarları, kocaman printerları öğrencilerin kullanımına açık.

 

Prag New York Üniversitesi’nin çok şirin, minik ancak öğrenciler için oldukça yeterli bir kantini var. Hem de o kadar merkezi bir yerde, ufak bir bahçesi bile var. Özellikle sigara içen öğrenciler veya güzel havaların tadını atıştırmalıklarla çıkarmak isteyenler için birebir. Üniversitenin kendi yemekhanesi bulunmuyor.

 

Benim ziyaret ettiğim 27 Nisan 2018 tarihinde ise, üniversitede kariyer günleri düzenleniyordu. UNILEVER, SAP gibi birçok uluslararası firmanın temsilcileri, UNYP öğrencilerine kariyer fırsatları sunuyorlardı. 

Prag’da eğitim ve üniversite hakkında videomuz için:

Prag New York Üniversitesi’nde ve diğer Çek üniversitelerinde eğitim, ücretsiz eğitim danışmanlığı ve Çekya eğitim danışmanlık paketlerimiz için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420775177364