Prag Işık Festivali  (16-19 Ekim 2014)

Prag Işık Festivali (16-19 Ekim 2014)


Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 16 Ocak Perşembe – 19 Ocak 2014 Pazar günleri arasında gerçekleşecek olan Prag Işık Festivali gözlerimizi bir kez daha kamaştıracak! 

festival prague signal light

Prag Işık Festivali

“Signal” adı verilen uluslararası festival Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen en ihtişamlı ışık gösterisi. Geçen yıl ilk kez düzenlenen gösteri 250 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Bu yıl yeniden Prag sokaklarından yerini alacak olan festival geçen yılı geride bırakmayacak gibi gözüküyor.

Nefes kesici tarihi mekanlarda gerçekleştirilecek olan Prag ışık festivalinde” video mapping “ gösterilerine de yer verilecek. Old Town Square ‘de yer alan St. Ludmila Kilisesi, Michna Sarayı, Belediye Kütüphanesi and Kinsky Sarayı bu büyüleyici festivale katılabileceğiniz yerler arasında. Tüm lokasyonları görüntülemek için tıklayınız.

1776838_432851_signal_hlidac_Wisniewski_ilustr

Avustralya’dan Güney Kore’ye, Türkiye’den Fransa’ya, İspanya’dan Finlanda’ya kısacası hemen hemen dünyanın her yerinden sanatçılar festival için hazırlanıyor. Örneğin Amerikan artist “Jen Lewin” , festivale “Prag için Havuz” adını verdiği eğlenceli projesiyle birlikte geliyor. Daha önce Sydney ve Singapore’da katılımcıların eğlenceli dakikalar geçirdiği bu tasarım, kişilerin hareketlerine göre renk değiştiriyor. Işıkla oynamayı sevenlerin gözdelerinden biri olacağına şüphe duymuyorum. Ayrıca festival Petr Nikl, Richard Loskot, Floex, Black Division, David Černý gibi pek çok Çek artisti de ağırlayacak.

Prag etkinlik yazılarımızın tamamına ulaşmak için tıklayın.

“Signal Festival” ’i  ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Festival hakkında detaylı bilgi için:  www.signalfestival.com