Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo)

Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo)


Herkese yeniden merhabalar! Bir önceki blog postumda, Prag’da ilk ay ve Prag’da Erasmus stajımdan bahsetmiştim. Bu süre içerisinde gezmeye vakit buldukça, Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo) gitme şansım oldu. Dünyanın en iyi 5. hayvanat bahçesi seçilen, tarihi 1881 yılına dayanan Prag ZOO, saatlerinizi harcayabileceğiniz büyüklükteki Prague Zoo ziyaretime ve fotoğraflara birlikte göz atalım!

Prag’da 3 günden fazla vakit geçirmeyi planlıyorsanız Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo) ziyaretiniz listenizde olmalı!

Prague Zoo, Güneydoğu Asya’da bir yağmur ormanı, bir Afrika köyü, Güney Amerika’da tropik bir orman, Güney Amerika’nın kayalık sahilleri ve çok daha fazlasını içermektedir. 45 hektarlık veya 111 dönümlük olan 10 bölümden oluşan, içerisinde 150 fuar ve yaklaşık 5.000 hayvan bulunan hayvanat bahçesi, Old Town Meydanı ve Prag Kalesi çevresindeki turist dolu merkez dışında bir gün geçirmek için cazip bir alternatif sunuyor.

Prague Zoo birçok “ilk” lere imza atmış, birçok yeni hayvan türüne ev sahipliği yapmıştır!

Tarihi 1881 yılına dayanan Prag’daki hayvanat bahçesi, 1938’de dünyadaki ilk Andean akbabasını yetiştirmiştir. 1942’de ilk yapay olarak yetiştirilen kutup ayısının ilk kez gözlerini açtığı yer Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo) olmuştur. Daha sonra, 2001 yılında, ilk yapay olarak yetiştirilen Przewalski atı burada dünyaya gelmiştir ve Prag Zoo, bu atların dünyadaki en büyük yetiştiricisi olmuştur.

2017 TripAdvisor değerlendirmelerine göre, Avrupa’nın en fazla ziyaret edilen 5. Hayvanat bahçesi! Çok büyük bir araziye kurulu olan hayvanat bahçesi haritasını aşağıda bulabilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz bölümlere giderek ilginizi çeken hayvanlarda vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

   

Geçen sene, en iyi ziyaretçi aldığı senesini yaşayan Prague Zoo 1,448,353 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Daha önce görmediğim bir çok farklı hayvanı ve türünü gördüğüm bu hayvanat bahçesine bayıldım! Siz de benim gibi hayvanat bahçesinde vakit geçirmekten keyif alan birisiyseniz, en az yarım gününüzü ayırmanızı tavsiye ederim.

Prague Zoo Hakkında:

Kasım-Aralık-Ocak-Şubat aylarında 09.00-16.00 saatleri arasında açık olan, Mart ayında 17.00’a kadar, Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ise biletlerinizi 19.00’a kadar alabilir, fakat içeride 09.00-21.00 arası vakit geçirebilirsiniz! Üstelik öğrenci kimliğiniz yanınızdaysa veya kalabalık olarak gidiyorsanız bilet fiyatlarında indirimden de yararlanabilirsiniz! 1 yetişkin için 200 CZK, öğrenciler, çocuklar ve yaşlılar için 150 CZK. Eğer gidiş gününüzü pazartesi gününe getirirseniz Happy Monday (öğrenci,çocuk veya yaşlılar için) indiriminden yararlanabilirsiniz! Detaylı ve güncel bilgi için resmi web sitesine tıklayınız!

Prag Hayvanat Bahçesi (Prague Zoo) Ulaşım:

İnanılmaz büyük bir alana kurulu olan hayvanat bahçesine ise ulaşmak çok kolay! Nádraží Holešovice metro C istasyonunun dışından kalkan 112 numaralı otobüslerle direk olarak hayvanat bahçesinin kapısının önünde inebilirsiniz!

Prag hayvanat bahçesi adresi: U Trojského zámku 3/120, 171 00 Praha-Troja 

Prag’da gezi, Prag’da Türkçe rehber, Prag Orta Çağ Gecesi, Prag Çek gecesi , Prag otel rezervasyonu ve turizm hizmetlerimizin tamamı için iletişim:

info@cekturk.com
+420 775177364