Prag Düğün

Prag Düğün


Prag’da evlenmek, Prag’da düğün yapmak, Prag’da nikah kıymak isteyen Türk çiftler bize, ÇekTürk’e Prag düğün hazırlıkları için ulaşmaya devam ediyor! Biz de büyük bir mutlulukla Prag konsolosluk nikah işlemleri için ön bilgilendirme yapıyor, konsolosluğumuza yönlendirme yapıyor ve sonrasında uçak biletileri, Prag konaklama, havaalanı transferi, profesyonel düğün fotoğrafları, video çekimi, saç – makyaj, dekorasyon, düğün yemeği ve kutlaması organizasyonu gibi tüm konularda profesyonel hizmet sunuyoruz.

  • Prag düğün istekleriniz ve hizmetlerimiz için bize ulaşın: info@cekturk.com , +420775177364
  • Prag Türk düğünleri ve çiftlerimizin Prag’da romantik hikayelerini okumak için tıklayın.
  • Prag’da düğün sayfamız ve Türk çiftlerimizin birbirinden güzel referansları için tıklayın.
  • Prag Türk Büyükelçiliği iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

Prag Türk Konsolosluğu Nikah Bilgileri:

Prag Türk Konsolosluğu tarafından bize güncel olarak ulaştırılan resmi bilgiler, Prag’da nikah ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:

Nikah akdini Büyükelçiliğimizde gerçekleştirmek isteyen çiftlerin prensip olarak şahsen Büyükelçiliğimize müracaat etmeleri beklenmektedir. Başvuran vatandaşlarımız belgeleri öncelikle elektronik ortamdan bize iletiyor, gerekli incelemeleri biz yapıyoruz. Nikah akdinden 5 işgünü öncesinde de belge asıllarının Büyükelçiliğimize ulaştırılmasını talep ediyoruz. Nikah öncesi ve sonrasında mesajınızda bahsettiğiniz diğer opsiyonel hizmetleri tabiatıyla sizden alabilirler.
Bununla birlikte, ön hazırlık olması bakımından önemli birkaç hususu aşağıda sizinle paylaşabiliriz.

– Nikah tarihi Büyükelçiliğimizle mutabık kalındıktan sonra kesinleştirilebilecektir.

– Nikah işlemi, mesai günlerinde (resmi tatiller ve hafta sonu hariç) tercihen saat 16.00’da yapılmaktadır. Resmi tatil takvimine Büyükelçilik web sayfası “Çalışma Saatleri” başlığı altından ulaşılabilir.

– Sizin de malumunuz olduğu üzere, ne yazık ki, fiziki koşullarımız çok elverişli değil. Bu yüzden törene katılması muhtemel kişi sayısının Büyükelçiliğimizle temas edildikten sonra kararlaştırılması önem taşımaktadır.

– Evlendirme Yönetmeliği uyarınca, şahitlerin çifti tanıyor olması gerektiğinden, Büyükelçiliğimizden bu yönde bir talepte bulunulmamasını bekliyoruz.

– Evlenecek kişilerin her ikisinin de yalnızca Türk vatandaşı olması, diğer bir deyişle, taraflardan birisinin ikinci bir uyruğa sahip olmaması gerekmektedir.

Prag Düğün Hayali Olanlar İçin Ek Bilgiler

Evlenme töreni iki nikah şahidinin önünde yapılmaktadır. Şahitlerin uyruğu önem teşkil etmiyor. Mevzuat uyarınca şahitlerin reşit olması ve ayırt etme gücüne sahip olması yeterlidir. Bu konuda Yönetmelikte yer alan ifadeyi aşağıda bulabilirsiniz.

“Evlenme töreni iki ergin ve ayırt etme gücüne sahip tanığın önünde ve açık olarak yapılmak zorundadır. Tanıklıkta kadın ve erkek ayrımı olmadığı gibi, uyrukluk durumu ya da kişinin vatansız veya mülteci olması tanıklığa engel değildir. Ancak şahit, tanıklık ettiği kişiyi tanımak zorundadır.”
Prag düğün hayalinizi gerçekleştirmek için ÇekTürk’e ulaşmanız yeterli:
info@cekturk.com
+420 775177364