Prag Dresden Yolcusu Kalmasın!

Prag Dresden Yolcusu Kalmasın!


Prag – Dresden turu, Prag gezilecek yerler sonrası bize en çok sorduğunuz soruların başında geliyor. Dresden’a nasıl gidilir, Dresden nerede, Prag’dan Dresden’e ulaşım gibi birçok konu başlığını bu yazımızda sizler için ele alıyoruz.

Dresden Nerede?
Dresden, Almanya’da bulunan bir şehir. Almaya’nın Saksonya eyaletinin başkenti. Nüfusu yaklaşık yarım milyondur. Eskiden Doğu Almanya bloğunda yer alıyordu.

Çekya’ya komşu olması sayesinde, Çekler ve Prag’a glen turistler için de vazgeçilmez destinasyonlardan biridir. Nehir kenarında kurulmuş olması, birçok barok tarihi yapısı ile Prag’dan günübirlik geziler için ideal bir şehir Dresden.

  • Prag’dan günübirlik geziler blog yazımız için tıklayın.

Prag Dresden Kaç Km?

Prag Dresden arası mesafe yaklaşık 150 kilometredir ve araba ile giderseniz yaklaşık bir buçuk saat sürecektir. Arabalar için Almanya’da hız sınırı bulunmuyor.

Prag Dresden Otobüs Bileti

Flixbus ile seyahat etmek istiyorsanız, biletinizi online satın almak için tıklayın.

Prag’dan Dresden’e Tren Bileti

Praha Hlavni Nadrazi – Dresden tren saatleri, fiyatları ve bilet satın almak için tıklayın. Dresden tren garı ulaşımınızı sağlayın.
Dresden Christmas Marketleri

Dresden Noel marketleri çok güzel, biz bayıldık! 2016 yılında ve 2019 yılında toplam iki kez gitme fırsatımız oldu.

İlk Dresden Noel marketi tecrübemiz, Prag’da yaşayan Alman – Türk çift arkadaşlarımız ile olmuştu. Araba ile gittik, Ocakbaşı’nda yemeğimizi yedikten sonra tüm gün Noel marketleri gezip, sıcak şarabımızı yudumladık.

İkinci Dresden Noel pazarı tecrübemiz ise, Dresden’de yaşayan, hatt yerlisi olan Alman arkadaşımız ve Meksikalı eşini ziyaret içindi. Her ikisinde de Dresden’e bayıldık! Noel atmosferi ve küçük denebilecek bir şehirde kurulan çok fazla sayıda Noel marketi ile gönlümüzü kazanmayı başardı. 🙂

 

View this post on Instagram

 

Czech – Turkish – Mexican – German gang in Dresden! 🇨🇿🇹🇷🇲🇽🇩🇪 Prag’dan yaklaşık 150 kilometre, yani bir buçuk saat mesafede bulunan #Alman şehri Dresden’de, bu hafta sonu Noel marketleri açıldı! 🎄🎁🎊 Biz de Dresden’in yerlisi Alman arkadaşımız Sebastian ve Meksikalı eşiyle birlikte Noel pazarlarının altını üstüne getirdik. Favorimiz #Altmarkt Noel pazarı oldu. 👍 #Dresden #Noel pazarları; üç boyutlu karakterler, kocaman maketler ve devasa aydınlatmalar ile bizce (üzgünüz ama) #Prag Noel marketlerinden çok daha etkileyiciler. 🌟🎄 Prag’dan Dresden’e araba, otobüs veya tren ile kolayca ulaşabilirsiniz ve özellikle alışverişe gelmiş bir sürü #Çek ile de karşılaşabilirsiniz! 😊 P.S. Türk yemeklerini özlediyseniz Ocakbaşı restoranı şiddetle öneririz, şubeleri vardır. 🍽😋 @ocakbasi_altstadt_dresden . . . . #dresdenchristmas #christmas2019 #vanoce #vanocevdrazdanu

A post shared by ČeskoTurecko / ÇekTürk (@ceskoturecko) on

  • Dresden Ocakbaşı Restoran kesinlikle tavsiyemizdir! Türkiye’deki birçok restorandan daha leziz, hem de modern. Akşam şık bir yemeğe gidebileceğiniz konseptte. Dresden Ocakbaşı restoranları, adresleri ve bilgi için tıklayın.
  • Prag – Berlin gezi yazımız için tıklayın.

Dresden turu, Prag’dan günübirlik turlar, transferler, Türk rehber, Prag Orta Çağ gecesi gibi
turizm istekleriniz için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364