Prag Dizayn Marketleri


Hepimizin gündeminde şu sıralar Christmas olsa da Prag; Christmas Marketlerinden sonra Dizayn Marketleriyle de hareketliliği sürdürmeye devam ediyor. Özellikle tasarım meraklılarına, Design Supermarket, Dyzajn Market ve ve Winter Warehouse Flea Market olmak üzere Prag’da ziyaret edebileceğiniz üç ayrı mekanın müjdesini vermek istiyorum.

Design Supermarket: 11 – 14 Aralık ’14
Bu yıl sekizincisi düzenlenen uluslararası modern dizayn festivali 4 gün boyunca prague design supermarket 2ziyaretçilerini bekliyor olacak ve tasarımcıların yarısından fazlası bu yıl ilk kez katılım gösteriyor. Genç tasarımcıların bir çoğu ilk kez ürünlerini satışa sunacak, onlar için heycanlı bir durum olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu yılın sürpriz konuğu ise İsrailli yetenekli çift “Muslin Brothers”.

Sıradan marketlerden satın alamayacağınız orijinal Christmas hediyeleri için ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olduğunu, öncelikle belirtmek istiyorum. Old Town Square’da “Minute House” da 11 Aralık ile 14 Aralık tarihleri arasında yer alacak olan markette; Çek ve yabancı profesyoneller ile öğrenciler tasarlanmış yeni ürün, aksesuar, moda ve grafik dizaynlarına rastlayabilirsiniz.

Program detayı için tıklayınız.

Dyzajn Market (Zima): 13 – 14 Aralık ’14
design3Christmas atmosferini hissedebileceğiniz; sıcak şarabınızı yudumlayıp, geleneksel Christmas lezzetlerinden tadım yapıp aynı zamanda aksesuar, giysi tasarımlarını inceleyebileceğiniz marketlerin başında yer alıyor.

Moda performansları, Christmas şarkıları ve pek çok konserin yer alacağı etkinlikte, 200’e yakın tasarımcı sanat çalışmalarını sizlere sunmak üzere bekliyor olacak.

Detaylar için tıklayınız.

 

Winter Warehouse Flea Market: 14 Aralık ’14

Alternatiflerden biri olan flea market Meetfactory’de yer alıyor, pek çok yerel sanatçının elinden çıkma10472782_931605706855289_3265486701774705701_n-480x640 ikinci el değerli taşları burada bulabilirsiniz.

Geçen yıl düzenlenen market bir hayli başarılı olmuştu, bu yıl ise Christmas dönemine denk getirildi bu başarıyı bir üst seviyeye taşıyabilmek adına. Sevdiklerinize Wenceslas Square’dan alalade bir biblo almak yerine neden, el yapımı değerli taşlaralmak istemeyesiniz? 14 Aralık’ta 13.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek olan marketin bu yıl da geçen yılı aratmayacağını düşünüyoruz.

Eğer eşyalarınızı ikinci el olarak satmak istiyorsanız da buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Detaylar için tıklayınız.