Prag Cumhuriyet Resepsiyonu 2019

Prag Cumhuriyet Resepsiyonu 2019


Prag International Hotel‘de dün akşam (29.10.2019) gerçekleşen Prag Cumhuriyet Resepsiyonu, Prag T.C. Büyükelçiliği tarafından düzenlendi. ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak, en önemli bayramımızı kutlamak üzere düzenlenen bu etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Prag Cumhuriyet Resepsiyonu 2019, Hotel International Prag

29 Ekim 2019 Salı akşamı 18:00 – 20:00 saatleri arasında gerçekleşecen Cumhuriyet resepsiyonuna girerken, yürüdüğümüz koridorda Türkiye’nin farklı yerlerinden, özellikle İstanbul’dan çok güzel resimler bizi karşıladı.

Yaklaşık 18:30 gibi ise önce Türk milli marşımız, sonrasında ise Çek milli marşı ile törenin açılışı yapıldı.

İlk olarak Prag T.C. Büyükelçisi Sayın Ahmet Necati Bigalı’nın İngilizce konuşması ile başladı. Cumhuriyet bayramımızın anlam ve önemi anlatıldı. Sonrasında ise, Prag Türk Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı, Türkçe olarak hem bayramımız tebrik edildi, hem de yakında ayrılacağı için kısa bir veda konuşması yaptı.

Sonrasında Senato başkanı Jaroslav Kubera Çekçe olarak bir konuşma yaptı, İngilizce çevirmen eşliğinde Çekya – Türkiye ilişkilerine değindi ve bu önemli günümüzü kutladı.

Sonrasında ise birbirinden lezzetli yemekler ile açık büfe olarak ikramlar verildi. Türk mutfağımızdan lahmacun, döner, bulgur pilavı, baklava, ayran, mercimek köftesi gibi lezzetler yer aldı.
Cumhuriyet 96, ČeskoTurecko / ÇekTürk 6 Yaşında

Dün Cumhuriyetimiz 96, ČeskoTurecko / ÇekTürk ise 6 yaşında bastı. Altı yılda bizimle beraber olduğunuz, gösterdiğiniz büyük ilginiz ve güzel referanslarınız için çok teşekkür ederiz.

Son bir yılda ise Çekler için Türkiye’de saç ekimi hizmetleri sunmaktan, Çek üniversiteleri projemiz kapsamında Çekya’da tıp alanında Türkler’e hizmet vermekten Çekya’da yepyeni bir tıp fakültesi gibi yepyeni iş birliklerine başlamış olmaktan ötürü çok mutluyuz. Partner firmalarınızı görüntülemek için tıklayın.
Prag Türk Büyükelçiliği çalışanlarına, düzenledikleri bu güzel etkinlikten ötürü ve nazik davetlerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.
Prag Türk Büyükelçilik iletişim için tıklayın.

Çekya’da istek ve talepleriniz için bize her zaman ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420 775177364