Prag Christmas Marketleri

Prag Christmas Marketleri


Kış mevsimi geldiğinde akla gelen en güzel şeylerdir Christmas ve Prag Christmas marketler. Bir de Christmas marketler şehri Prag‘da iseniz, noel sezonu sizin için çok daha güzel ve ışıltılıdır. Bize de en sık sorulan sorulardan biri olan “Prag’da en güzel Christmas marketler nerede?“nin cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Prag Noel ve yılbaşı zamanı tıka basa dolu olduğundan, otel rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın! Prag Orta Çağ gecesi, Çek gecesi, Türk rehber, tekne turu ve diğer turizm istekleriniz için bize ulaşın: info@cekturk.com

Avrupa’nın kalbi Prag’da, kış aylarının vazgeçilmezi christmas marketler 26 Kasım – 6 Ocak tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Gözalıcı şekilde dekore edilmiş ağaçtan kulübelerde geleneksel yiyeceklere ve el yapımı ürünlere ulaşabilirsiniz. Çeşitli konserlerin, operaların ve tiyatroların olduğu ve festival havasında geçen bir dönemi doyasıya yaşayabilirsiniz.

  • Geleneksel yiyecekler: klobása ve trdelník
  • El yapımı ürünler: cam eşyalar, takılar, örtüler, tahta oyuncaklar, madeni eşyalar, seramikler, kokulu  mumlar, christmas ağacı süsleri, şapka-eldiven-atkı, kuklalar ve geleneksel kıyafetler giydirilmiş oyuncak bebekler)

Diğer Çek Noel geleneklerini merak ediyorsanız, videomuz aşağıda:

İşte Prag Christmas marketler ve ulaşım yolları:

1. Eski Şehir Meydanı (Old Town, Staroměstské Náměstí)

prag-eski-sehir-meydani-old-town-cekturk

kindertravelguide.com

Şehrin en büyük ve en kalabalık christmas marketini, astronomik saatin hemen yanında, eski şehir meydanında bulabilirsiniz. Dev yılbaşı ağacı da burada bulunmaktadır. Işıltıların altında küçük ağaçtan kulübelerle dolu bu markette zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

26 Kasım 2016 – 6 Ocak 2017,   10:00 – 22:00

Yiyecek standları 10:00 – 00:00

Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Staroměstská durağı.

2. Václav Meydanı (Wenceslas Square, Václavské Náměstí)

christmas-market-wenceslas-vaclavske-cekturk

prague.eu

Prag’ın bir diğer merkezi christmas marketi Můstek – Václav meydanı arasında bulunmaktadır. Burası aynı zamanda Prag’ın en hareketli alışveriş caddelerinden biridir. Na Příkopě ve Wenceslas Meydanı’nın kesiştiği yer Golden Cross olarak bilinir.

26 Kasım 2016 – 6 Ocak 2017,   10:00 – 22:00

Yiyecek standları 10:00 – 00:00

Ulaşım: Kırmızı ve Yeşil metro hattı –> Muzeum durağı.

Sarı ve Yeşil metro hattı –> Můstek durağı.

3. Prag Kalesi (Prague Castle, Pražský hrad)

christmas-market-prag-kalesi-cekturk

prague.eu

Prag kalesinin tarihi atmosferinde gezebileceğiniz christmas marketi unutamayacaksınız.

Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Malostranská  durağı.

4. Cumhuriyet Meydanı (Republic SquareNáměstí Republiky)

İlk ikisine göre daha sakin olan christmas markette geleneksel yiyecekleri rahatça yiyebilir ve geleneksel el yapımı ürünleri rahat rahat inceleyebilirsiniz.

26 Kasım 2016 – 30 Aralık 2016

Ulaşım: Sarı metro hattı –> Náměstí Republiky durağı.

5. Barış Meydanı (Peace Square, Náměstí Míru)

Diğerlerine göre daha yerel olan bu meydanda, Neo-gothic kilisenin hemen yanında romantik bir atmosferde christmas marketin tadını çıkarabilirsiniz.

20 Kasım 2016 – 24 Aralık 2016,   10:00 – 19:00

Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Náměstí Míru durağı.

Kırmızı metro hattı –> I.P. Pavlova durağı, 5 dk yürüme mesafesinde.

6. Melek (Angel, Anděl)

Yine lokal diyebileceğimiz bir Christmas pazarı daha. Andel bölgesinin daha az turist çekmesi ile, orada yaşayan halkın veya daha çok Çekler’in alışveriş yaptığı bir market de diyebiliriz.

Ulaşım: Sarı metro hattı –> Anděl durağı.

Prag Noel ve yılbaşı yazılarımızın tamamını görüntülemek için tıklayın.

Prag’da Noel ve yılbaşı zamanı bir başka! Türk turistlerin ve ziyaretçilerin de Prag’da Christmas zamanını merak ettiklerini biliyoruz. Tüm sorularınız ve Prag’da turizm talepleriniz için (Türkçe tur rehberi, konaklama, otel-havaalanı transferler, otel rezervasyonunuz, Vltava tekne turu, Prag Orta Çağ gecesi vb.) bizimle iletişime geçebilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108

     

turizm

Veselé Vánoce ! 

İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz

orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk tekne turu cekturk transfer cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583  cekturk-beer-show-czech-traditional-show-400x267-02  pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  images