Prag Christmas Marketleri Açılıyor

Prag Christmas Marketleri Açılıyor


Her yıl olduğu gibi bu yıl da Prag’da Christmas marketleri, Kasım ayının sonunda yavaş yavaş açılmaya başlıyor. 20 Kasım 2017’de Náměstí Míru’da ilk Prag Christmas marketi başladı bile! Prag yeni yıl istekleriniz ve Prag Orta Çağ gecesi, Prag Türk rehber, tekne turu gibi, Prag otel rezervasyonu gibi tüm turizm talepleriniz için: info@cekturk.com , +420 775177364 (WhatsApp için: +90 5354182108)

Prag Noel pazarları 2019 yazımız için tıklayın.

Çekya’nın başkenti Prag’da Noel (Christmas) sezonu için yılın en büyülü zamanı denebilir.

Süslenmiş kocaman Noel ağaçları, parıltılı dekorasyonları, ışıklar, Noel şarkıları ile Prag’ın en güzel meydanlarında masalsı bir ortam mevcut. Sıcak şarabınızdan yudumlarken ve Noel kurabiyelerinizi tadarken, bu büyülü atmosferde Noel alışverişinizi yapmanın tadını çıkartın!

Prag’daki Christmas marketleri, leziz trdelník tatlısı, sıcak şaraplar, sosisler gibi yeme-içmenin yanı sıra, Noel dekoratif eşyaları, hediyelik eşyaları da içermektedir. Christmas marketleri, Prag’ın birçok yerine kurulmaktadır. Sizler için bu yazımızda, Prag’ın en popüler Christmas marketlerini derledik.

Prag Christmas Marketleri

1- Eski Şehir Meydanı (Old Town Square, Staroměstské Náměstí)

 • 2 Aralık 2017 – 6 Ocak 2018
 • Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Staroměstská durağı. (Tramvay veya otobüs de kullanabilirsiniz.)

Old Town Meydanı’ndaki Christmas marketi, şüphesiz Prag’ın en büyük ve en kalabalık Christmas marketi. Astronomik saatin hemen yanında kurulmakta ve her sene başka şehirlerden getirilen dev yılbaşı ağacı da burada bulunmakta, müzik ve ışık şovu eşliğinde gösteriler yapılmaktadır.

  

2- Václav Meydanı (Wenceslas Square, Václavské Náměstí)

 • 2 Aralık 2017 – 6 Ocak 2018
 • Ulaşım: Kırmızı ve Yeşil metro hattı –> Muzeum durağı. VEYA sarı ve Yeşil metro hattı –> Můstek durağı. (Tramvay veya otobüs de kullanabilirsiniz.)

Prag’ın bir diğer popüler Christmas marketi ise Můstek – Václav meydanı arasında bulunmaktadır. Burası aynı zamanda Prag’ın en hareketli alışveriş caddelerinden biridir. Na Příkopě ve Wenceslas Meydanı’nın kesiştiği yer “Golden Cross” olarak bilinir.

3- Prag Kalesi (Prague Castle, Pražský hrad)

 • 2 Aralık 2017 – 6 Ocak 2018
 • Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Malostranská  durağı. (Tramvay veya otobüs de kullanabilirsiniz.)

Prag Kalesi’nin tarihi atmosferinde gezebileceğiniz Christmas marketini unutamayacaksınız.

 

4- Cumhuriyet Meydanı (Republic Square, Náměstí Republiky)

 • 2 Aralık 2017 – 6 Ocak 2018
 • Ulaşım: Sarı metro hattı –> Náměstí Republiky durağı. (Tramvay veya otobüs de kullanabilirsiniz.)

Özellikle ilk ikisine göre daha sakin kalan Prag’daki bu Christmas markette geleneksel Çek yiyeceklerini rahatça yiyebilir ve geleneksel el yapımı ürünleri rahat rahat inceleyebilirsiniz.

 

5- Barış Meydanı (Peace Square, Náměstí Míru)

 • 20 Kasım 2017 – 24 Aralık 2017
 • Ulaşım: Yeşil metro hattı –> Náměstí Míru durağı. (Tramvay veya otobüs de kullanabilirsiniz.)
  Kırmızı metro hattı –> I.P. Pavlova durağı, 5 dk yürüme mesafesinde.

Diğerlerine göre daha yerel olan bu meydanda, Neo-gothic kilisenin hemen yanında romantik bir atmosferde Christmas marketin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Prag, CNN ve ABD News & World Report gibi tatil günlerinde ziyaret etmesi gereken en iyi yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Kışın ziyaret etmenin tadının ayrı olduğu Prag’da Noel’i yaşamak eminiz ki sizin için de eşsiz bir deneyim olacak! Prag‘da Noel büyüsünü yaşamak için acele edin!

Diğer Prag yılbaşı ve Christmas yazılarımız için tıklayın.

Prag’da yılbaşı ile ilgili sorularınız, etkinlik rezervasyonlarınız ve turizm talepleriniz için (Türkçe tur rehberiotel-havaalanı transferlerPrag Orta Çağ gecesi, Vltava tekne turu,  Çek otel rezervasyonu, Çek gecesi…) bizimle iletişime geçebilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108