Podebrady Yürüyüş Yarışmasında Türk Atletler

Podebrady Yürüyüş Yarışmasında Türk Atletler


logo_podebrady_walking12 Nisan 2014 Cumartesi günü, Çekya’nın Podebrady şehrinde Avrupa Atletizm Federasyonu (EAA) 20 kilometre Geleneksel Permit Yürüyüş Yarışması düzenlenecektir. Bu sene 82.si düzenlenecek olan bu geleneksel yarışmaya 25 ülkeden, 300’den fazla atlet katılacaktır. Bu sene ise Türkiye’den üç sporcu bizleri temsil edecektir: Serkan Doğan, Ersin Tacir ve Mert Atlı.(Kendileriyle umuyoruz ki yarın röportaj gerçekleştirme şansı bulacağız.) Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Podebrady yarışması ile ilgili haberi için ise tıklayınız.
podebrady_walking podebrady_walking2

Podebrady’de Yürüyüş Yarışması

Bu gelenek, aslında 1894‘te Prag’dan Podebrady istikametine (50 km) olarak başlamış olsa da, resmi olarak 1929 senesinde başlatılmıştır. Ancak doğal olarak, çoğu spor-kültür-müzik aktivitelerine ara verildiği gibi, 2. Dünya Savaşı yıllarında (1941 – 1945) bu yarışmaya da ara verilmiştir. 90’lı yıllarda güvenlik ve bir takım organizasyonel nedenlerle yarış Prag’dan Poděbrady’e taşınmış olup, en görkemli kutlamalar ise yarışın 100. yılında çok büyük bir katılımla gerçekleşmiştir. Uluslararası alanda bir öneme sahip olan bu yarışmayı, IAAF Dünya Atletizm Federasyonu Dünya’nın 8. en iyi yürüyüş yarışması olarak seçmiştir.

ČeskoTurecko / ÇekTürk Podebrady Şehrine Gidecek

Biz de ÇekTürk’ün kurucu ortakları olarak, sporcularımıza destek vermek ve röportaj yapmak için Podebrady’de olacağız. Basın kontenjanından bize yer ayırdıkları ve bize en güzel şekilde ağırlayacakları için şimdiden belediyeye çok teşekkür ediyoruz.

Çekya spor ile ilgil tüm yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.

Çekya iş, ticaret, eğitim, turizm, sigorta, çeviri, emlak gibi hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364