Prag Nehir Kenarı Naplavka’da Pazar

Prag Nehir Kenarı Naplavka’da Pazar


Sizlerin içini açacak, adeta baharın gelmekte olduğunu müjdeleyen güzel bir etkinlik haberi paylaşmak istiyorum. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, çok sevdiğimiz Vltava Nehri kenarı Náplavka‘da, geçtiğimiz Cumartesi 14.02 open market açıldı! Ve bundan sonra ise, her Cumartesi saat 8:00 – 14:00 arası Prag 2’de, Palacký’s Bridge‘e çok yakın hizada gerçekleşecek.

Peki neler var bu pazarda? Yiyecek – içecekten tutun, mutfak araç gereçlerine, seramik kaplara ve çocuk oyuncaklarına kadar bir çok şeyi bulmak mümkün. Özellikle manavlarda “bio” modasının göze çarptığını ve ayrıca bir çok sevimli kahve standının yer aldığının altını çizmek isterim.

Tahmin edeceğiniz üzere bira ve sosis ikilisinin eksik olmadığı bu pazarda, burnumuza şaşırtıcı bir şekilde balık kokusu da esti. Taze balıklar, pişmekte olan kalamarlar için insanlar biraları ile birlikte kuyrukta bekliyordu. Ayrıca krepler, cookieler, Çek klasik tatlılarından olan ev yapımı koláč bulmak da mümkündü.

 

“Nedir bu Náplavka, neden bu kadar popüler?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Öncelikle Náplavka Çekçe’de “dolgu” anlamına geliyor. Yani nehir kenarı insanlar tarafından yapay olarak doldurulduğu için, Náplavka deniyor. Praglılar’ın bahar ve yazlarını geçirdiği, buz gibi kıştan sonra taze bir nefes aldığı, içkilerini yudumlayıp müziklerini dinlediği popüler bir buluşma noktası. Zaman zaman ufak konserler ve sergilerin yer aldığı nehir kenarının, özellikle gençler için son yıllarda popülerliği gittikçe artmakta. Nehir kenarındaki restoranlarda ise yemek yemeniz mümkün.

Prag’da iseniz veya gelme şansı bulursanız, güzel bir Cumartesi günü bu open marketin tadını çıkarmanızı öneririm. Bana adeta yazlık bir mekanı çağrıştırdı, umarım sizlerde de pozitif duygular uyandırır. Keyifli haftasonları dilerim.

Prag’da turizm istek ve talepleriniz için (Orta Çağ gecesi, Çek gecesi, Mozart gecesi, vintage araç turu, Vltava tekne turuTürkçe rehber, transferler vb.) bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364

İlginizi Çekebilecek Hizmetlerimiz

orta cag gecesi cekturk turkce rehber cekturk tekne turu cekturk transfer cekturk bira bisikleti cekturk bira spa cekturk bisiklet kiralama cekturk cek restoranları cekturk cek otelleri cekturk  etkinlik bileti cekturk  ucak bileti cekturk arac kiralama cekturk otobus bileti cekturk cekturk-beer-tasting-czech-beer-768x583    pragda-opera-cekturk-768x444 prag_vintage_araba_turu_cekturk-400x267 httpswww.tripadvisor  images