Metropolitan Üniversitesi Prag Ziyaretimiz

Metropolitan Üniversitesi Prag Ziyaretimiz


Hem geçtiğimiz sene Nisan ayında, hem de bu sene Şubat ayında birlikte çalıştığımız Metropolitan Üniversitesi Prag ‘ı detaylıca ziyaret etme fırsatı bulduk. Üniversitenin Türk öğrenciler için çalıştığı tek resmi acentesi olarak, sizlere ücretsiz destek ve danışmanlık sunmaktan, ayrıca Çekya eğitim danışmanlık paketleri vermekten mutluluk duyuyoruz. Bize ulaşmanız yeterli: info@cekturk.com, +420775177364

 

Metropolitan Üniversitesi Prag Hakkında Genel Bilgi

  • Prag Metropolitan Üniversitesi kaliteli eğitimi ve ekonomik eğitim ücretleri ile ön plana çıkar.
  • Prag Metropolitan Üniversitesi’ne her sene yaklaşık 2000 yeni öğrenci kayıt olmaktadır. Toplamda 5.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Yaklaşık 70 farklı ülkeden öğrenci ağırlamaktadır.
  • Sadece Prag’da 3 farklı binada eğitim sunmaktadır: Strašnice, Žižkov, Jarov.
  • Çift diploma seçenekleri: Mezunlara iki üniversiteden de diploma verilir.
  • Metropolitan Üniversitesi Prag hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Prag Hazırlık Eğitimi:

Birçok Çek üniversitesi hazırlık eğitimi sunmaz iken, Prag Metropolitan Üniversitesi hem İngilizce hem Çekçe bir sömestr ve bir yıllık yoğun dil eğitimleri sunmakta. Bu eğitimlerden sonra, lisans veya yüksek lisansa devam edebilmek için, tabii ki ilgili bölümlerden kabul almanız gerekmektedir.

  • Prag İngilizce hazırlık eğitimi için tıklayın.
  • Prag Çekçe hazırlık eğitimi için tıklayın.

Metropolitan Üniversitesi Prag Ziyaretimiz

Metropolitan Üniversitesi’nin hem Prag’da hem Prag dışında birden çok binası var. Bizim görüşmemiz olan bina Strašnice’de olup, yeşil metro hattına sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde. Ancak örneğin İngilizce ve Çekçe hazırlık eğitimleri ise Jaroslav binasında gerçekleşiyor.

Prag’daki 3 binası da (Strašnice, Žižkov, Jarov) engelliler için ideal, dolayısı ile üniversite ziyaretimizde birkaç engelli öğrenci gördük.

Metropolitan Üniversitesi, çok sık ‘open days’ düzenliyor. Open days aslında adı üzerinde öğrencilere, okul ile ilgilenenlere özel bilgilendirici günler, sunumların gerçekleştiği günlerdir. Bizim geçen seneki ziyaretimizde Nisan 2018’de bu günlerden birine denk gelmiştik.

Prag Metropolitan Üniversitesi özel bir üniversite olup, içerisi tertemiz, kendi bistrosu olan oldukça modern bir üniversitedir. Ücretleri ise bazı Çek devlet üniversitelerinin İngilizce eğitim programlarından çok çok daha ucuzdur. Fiyatlar yıllık yaklaşık 2.000 EUR’dur. Bu nedenle birçok Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Prag Metropolitan Üniversitesi’nin kendi yurdu bulunmuyor ancak yurt için destek vermekteler. Konaklama için bize de ulaşabilirsiniz ve Prag’da konaklama sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  

Metropolitan Üniversitesi’nde Okuyan Türk Öğrencilerimiz:

“Prag’da bulunan Metropolitan Üniversitesi’nden gayet memnunum, kampüs ve sosyal aktiviteleri biraz kısıtlı olsa da eğitim anlamında oldukça iyi bir üniversite. Profesörler genelde VŠE’nin eski ya da şu anki profesörleri. Ayrıca Metropolitan Üniversitesi, çalışan öğrencileri destekliyor. Eğer çalışıyorsanız, üniversitede ‘individual studies’ formunu doldurup devam zorunluluğundan muaf oluyorsunuz ya da hocalarınızla görüşüp derse katılmak yerine bir makale yazabiliyorsunuz.“ – Melis Sim Yıldırım

Prag üniversite eğitimi hakkında videomuz ise aşağıda:

Çekya’nın en ucuz üniversiteleri arasında yer alan Prag Metropolitan Üniversitesi’nde, veya diğer Çek üniversitelerinde eğitim almak ve ücretsiz danışmanlığınız, Çekya eğitim danışmanlık paketlerimiz için bize ulaşın:
info@cekturk.com
+420 775177364