İZLEMEYEN KALMASIN: PRAG TÜRK TİYATRO KULÜBÜ

İZLEMEYEN KALMASIN: PRAG TÜRK TİYATRO KULÜBÜ


Sevgili ÇekTürk takipçileri — özellikle Prag’da yaşayan Türk vatandaşları ve uluslararası eşleri – dostları;

Aylardır süren disiplinli bir çalışmanın güzel bir meyvesi olarak, Prag Türk Tiyatro Kulübü, 16 Nisan 2015 akşamı 19:30’da ilk kez Cafe Lajka – Prag’da sahne aldı. Onların bu ilk heyecanını ve enerjisini paylaşmak bizler için mükemmel bir duyguydu! Sergiledikleri doğaçlama tiyatro / skeçler ile bizleri gülmekten yerlere yatırdılar. Doğaçlama tiyatronun çok sevdiğim bir avantajı olarak, seyirci ile interaktif bir şekilde çok güzel iletişim kurdular. Fazla söze gerek yok, aşağıdaki video size bu süper atmosferi anlatmaya yetecektir:

İlk oyunun fazlaca beğenilmesi ile birlikte, ikinci oyunu geçtiğimiz hafta 30 Nisan akşamı yine 19:30’da Cafe Lajka’da (bu sefer çok daha kalabalık bir seyirci kitlesine) bizlere oynadılar. Herkesin favorisi olan ve gülmekten karnımıza ağrılar sokan bir skeci aşağıda izleyebilirsiniz:

Birbirinden yetenekli çok sevgili Deniz, Kemal, Okan, Begüm, Yalın, Dilek‘in bir sonraki oyunlarını yine Facebook sayfalarından ve bizim aracılığımız ile takip edebilirsiniz. Bizlere Prag’da Türkçe tiyatro izleme keyfi sundukları için bir kez daha kendilerine teşekkür etmek istiyorum. 🙂 Bir sonraki oyunda görüşmek üzere!

Prag_Türk_tiyatro