İstanbul United Prag’da

İstanbul United Prag’da


Gezi olaylarında Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının sokaktaki omuz omuza mücadelesi, hem İstanbul hayranı hem de futbol tutkunu iki yönetmenin gözünden belgesel oldu.

  • Çekya spor ile ilgil tüm yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.
  • Çekya iş, ticaret, eğitim, turizm, sigorta, çeviri, emlak gibi hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com,+420775177364Whatsapp: +905354182108

Istanbul Unitedİstanbul United belgeseli, Gezi olayları sırasında birbirlerine düşman fanatik futbol gruplarının nasıl ortak bir amaç uğrana tek vücut olduklarını, bir anda nasıl düşmanlıklarının sona erdiğini ve Gezi olaylarında verilen bu ortak mücadelenin halk tarafından da desteklendiğini gözler önüne seriyor.

Almanya’da yaşayan iki yönetmen Farid Eslam ve Olli Waldhauer projelerini kitle fonlamasıyla (crowdsourcing)  hayata geçirdiler. Bu yöntemle el ettikleri 15 000 dolardan çok daha fazlasını bu projeye harcadılar, bununla birlikte zor şartlar altında yaptıkları çekimlerde polis tarafından uygulanan şiddet de cabası…

Eslam ve Waldhauer ikilisinin bu proje için verdikleri maddi ve manevi çaba, henüz proje tamamlanmadan sonuç verdi. Film henüz tamamlanmadan ISPO Award Yılın Sosyal Farkındalık ödülüne layık görüldü ve bunun yanında Uluslarası Film Fragmanları Festivali’nin belgesel kategorisi kazananı oldu.

Dünya prömiyeri 12 Nisan 2014’te İstanbul Film Festivali’nde yapılan belgesel,  sonrasında 2 Temmuz’da Münih Uluslararası Film Festivali’nde ve son olarak 10 Temmuz’da Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi.
Ayrıca, Karlovy Vary’den sonra, 18 Temmuz’da saat 22:45’de Biskupcova 31, Prag 3 adresinde Kino Aero ekranlarında bu belgeseli izleyebilirsiniz.

Aşağıda ise İstanbul United resmi trailer videosunu görebilirsiniz:

Kaçırmamanızı öneririz. Prag İstanbul United film gecesinde görüşmek üzere!

Şimdiden iyi seyirler. 🙂

Çekya spor ile ilgil tüm yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.

Çekya iş, ticaret, eğitim, turizm, sigorta, çeviri, emlak gibi hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364
Whatsapp: +905354182108