İSTANBUL-PRAG ARASI YENİ BİR UÇUŞ ALTERNATİFİ

İSTANBUL-PRAG ARASI YENİ BİR UÇUŞ ALTERNATİFİ


Airports

2014 Mart ayı sonunda Pegasus Havayolları, İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı) – Prag (Václav Havel Havalimanı) arası direkt uçuşlarına başlıyor! Son 2 yıldır “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” seçilen Pegasus Havayolları, bu iki güzel şehir arasındaki uçuşlarını her Salı, Perşembe ve Pazar günleri saat 14:25’te Prag’a varmak üzere ve saat 15:05 saatinde Prag’dan kalkış yapacak şekilde, 189 koltuk kapasiteli uçuşlarını düzenleyecektir.

Czech Airlines’ın İstanbul-Prag arası gerçekleştirdiği direkt uçuşları 2010 yılının başlangıcında iptal etmesi ile birlikte, bu hat üzerindeli direkt uçuşlar Türk Hava Yolları’nın tekelinde bulunmakta ve yalnızca İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirilmektedir.

Nihayet Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Prag arası gereksiz pahalı uçuşlarıa veya alternatif aktarmalı uçuşlara mecbur kalmayacağız. Pegasus’un “low-cost” (düşük maliyetli) havayolu olmasından yola çıkarak, muhtelemen daha ekonomik olarak sağlayacağı yeni uçuş alternatifi sayesinde, Türk Hava Yolları’nın da fiyat kırması beklenebilir. Bizler de büyük bir merakla bekliyoruz.