iDNES.cz Çek Haber Portalına Röportaj Verecek Türkler Aranıyor

iDNES.cz Çek Haber Portalına Röportaj Verecek Türkler Aranıyor


Çek Cumhuriyeti’nin en büyük medya grubu MAFRA‘nın bünyesinde bulunan online haber portalı iDNES.cz, Çek Cumhuriyeti’nde bir süredir yaşayan, Çekya’da hayat ve Çekya’da Müslüman olmak üzerine konuşacak Türkler (aileler, çiftler, bireyler) arıyor. Röportaj Çekçe veya İngilizce yapılabilecek. En büyük Çek – Türk topluluğu ČeskoTurecko / ÇekTürk olarak ise, hem bu konuda bize ulaşmış olmalarından, hem de kendilerine bu konuda destek vermekten ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. (Çekçe ilan için tıklayınız.)

Çek online haber portalı iDNES.cz, Çekya’da yaşayan Müslümanlar ile ilgili bir yazı dizisi hazırlıyor.

Müslümanlara ve mültecilere karşı korku salan politikacılara / kişilere karşı hazırlanan bu yazı dizisi hazırlanmakta. Son yıllarda göçün artmakta olduğu ancak İslam’ın bilinirliğinin ve lokal Müslümanların az olduğu söyleniyor. Çekya’da diğer ülkelere nazaran göç alma oranı oldukça düşük denebilir.

Yapılacak Röportajın Konu Başlıkları:

  1. Çekya’ya gelişin nedenleri ve lokal çevreye alışmak ile ilgili
  2. Çekya’da yaşam ve Türk topluluğunun aktiviteleri
  3. İslamiyet ve Müslümanlar’ın son yıllardaki durumu ve imajı ile ilgili fikir vermek

Röportaj 2018 Temmuz ayında yapılacak.

iDNES.cz haber portalına röportaj vermek isteyen, Çekya’da yaşayan Türkler, Jan Jirička ile direkt iletişime geçebilirler: (İngilizce veya Çekçe olarak):

jan.jiricka@idnes.cz

ČeskoTurecko / ÇekTürk ile Türk ve Çek basını tarafından yapılan röportajlar, haberler ve daha fazlası için tıklayın. Çek – Türk kurucu ortaklarını yakından tanımak için tıklayın.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz. 🙂
www.cekturk.com