Euro 2016: Çekya mı Türkiye mi Kazanacak?

Euro 2016: Çekya mı Türkiye mi Kazanacak?


Türkiye, Çek Cumhuriyeti ile Euro 2016 D grubu 3. maçında karşı karşıya gelecek. Türkiye bu maçta Çekler’e karşı kazanması halinde gruptan çıkma şansını sürdürecek.Türkiye-Çekya Euro 2016

Milli takım Çek Cumhuriyeti’ni yenip son 16’ya kalmak istiyor. Karşılaşma 21 Haziran Salı günü Türkiye saati ile 22.00’de Lens’in Felix-Bollaert Stadı’nda oynanacak. Ayrıca Türkiye-Çek Cumhuriyeti karşılaşması öncesi kent sokaklarında alkol tüketilmesi yasaklandı1.
EURO 2016 ÇEKYA

Türkiye’nin en iyi üçüncüler kategorisinde yarışabilmesi için öncelikle Çek Cumhuriyeti karşılaşmasından galibiyetle ayrılması gerekiyor. Ayrıca Türkiye’nin rakibi Çek Cumhuriyeti’nde takım kaptanı Tomas Rosicky, sakatlığı nedeniyle turnuvayı kapattı. A Milli Takım’ın Çek Cumhuriyeti maçından galibiyetle ayrılması halinde tıpkı EURO 2016 Elemeleri’nde olduğu gibi yine diğer gruplarda alınacak sonuçlar kaderimizi belirleyecek. Bir çok Türk spor ve blog sitesi, milli takımın gruptan çıkma ihtimallerini hesaplamaya başladı bile:

A Grubu’nun son haftasında Arnavutluk’un Romanya’yı yenmesinin ardından ihtimal hesapları da değişti. E Grubu’nda İtalya’nın İrlanda’ya, Belçika’nın da İsveç’e kaybetmemesi durumunda Türkiye, genel puan durumunda en iyi dört grup üçüncüsünden biri olacak ve üst tura yükselecek.

Türkiye, Çek Cumhuriyeti’ni en az 2 farklı yenecek.

Romanya, Arnavutluk’la berabere kalacak.

İtalya, İrlanda’ya yenilmeyecek.

Belçika, İsveç’e yenilmeyecek.

Bütün bu sonuçlar gerçekleşirse Türkiye gruptan çıkacak. Euro 2008’de efsane bir geri dönüşle Çek Cumhuriyeti’ni 3-2 yenen milli takımımızın yine benzer bir galibiyetle maçı bitirmesini temenni ediyoruz. Maçın şimdiden çekişmeli geçeceğini görür gibiyiz. Bu muhteşem maçın biletlerini en uygun fiyata satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

EURO 2016 Türkiye – Çekya maçı Çekçe blog yazımız için buraya tıklayınız.
Çekya spor ile ilgil tüm yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.

Çekya iş, ticaret, eğitim, turizm, sigorta, çeviri, emlak gibi hizmetlerimizin tamamı için bize ulaşabilirsiniz:
info@cekturk.com
+420775177364